Урок №6 – Ручний фрезер – працюємо самостійно

На всіх попередніх уроках ми виконували завдання, керуючи фрезером просто вручну. На останньому уроці використовуємо ручний фрезер, закріплений на робочому столі. 
frezer6 1 Урок №6  Ручний фрезер  працюємо самостійноПри використанні фрезерувального столу підвищується точність фрезерування, оскільки інструмент працює стабільніше і з вузькою рейкою, і на краю дошки. Для виконання цього складного завдання необхідні спеціальні інструменти. Невеликий дешевийфрезерний стіл полегшить роботу, наприклад, з тонкими рейками і при виконанні інших завдань з фрезою діаметром до 30 мм і діаметром шпинделя 6-8 мм.

Вправа

Дверний каркас утворений двома вертикальними і двома горизонтальними брусами, які в нашому випадку виготовлені з струганої соснової заготовки розміром 22 х 70 мм. 
У всіх 4-х брусів необхідно зробити профільовану внутрішню грань. Використовуємо профільну фрезу , що створює профіль і паз для філеночниє двері. У вертикальних брусів необхідно вирізаними фрезеруванням і кінці. У нашому випадку – контрпрофіль і відповідний пазу шип. 
Злегка скошуємо ручним фрезером на фільонці всі грані, щоб отримати профіль і тонкий виступ – шип, який увійде в паз каркасного бруса.

З’єднання

frezer6 2 Урок №6  Ручний фрезер  працюємо самостійно

 1. Вставляємо горизонтальні каркасні бруси між вертикальними. Їх довжина дорівнює ширині фільонок. На кінцях брусів вирізаними фрезеруванням так званий контрпрофіль з шипом.
 2. Встановлюємо на ручний фрезер профільну фрезу, що створює профіль і паз, регулюємо приблизну глибину фрезерування. Точне регулювання проводимо після пробного фрезерування.
 3. Внутрішню грань каркасного бруса фрезеруючи профільної фрезою, одночасно створює паз. ВАЖЛИВО! Утримуючи рукою деталь, рухайте її до фрези держателем.
 4. Якщо профіль з контрпрофілем вирізаними фрезеруванням правильно, то шип точно відповідає пазу, з’єднання буде майже непомітним, а після склеювання – ще і міцним.

Профіль і контрпрофіль

Профіль і контрпрофіль створюють для виготовлення дверного каркаса. 
Дверний каркас складається з двох вертикальних і двох горизонтальних брусів з профілем на внутрішніх гранях, зробленому профільної фрезою, що утворює не тільки профіль, але і паз для дверної фільонки. На кінцях горизонтальних брусів дверного каркаса вирізаними фрезеруванням контрпрофіль з шипом, відповідним пазу. Після сполучення обох деталей створюється акуратне і дуже міцне з’єднання.

Установка на столі

frezer6 3 Урок №6  Ручний фрезер  працюємо самостійно

 1. Закріплення ручного фрезера. 
  Закріплюємо ручний фрезер із зворотного боку столу. Слідкуйте при установці фрезера, щоб фреза була відцентрована в отворі стола. На хорошому фрезерному столі це виконується без утруднень.
 2. Встановлюємо фрезу на необхідну «висоту» (тобто глибину) фрезерування. Фреза переміщається вгору і вниз, і це означає, що передній край деталі притиснутий до площини стола. Фреза фіксується в цьому положенні.
 3. Дотримуйтеся обережності. 
  Після точного регулювання (без включення напруги) закриваємо фрезу. Фіксатор пружини вгорі і по сторонам встановлюємо так, щоб деталь в процесі фрезерування залишалася нерухомою.