Урок №5 – Шаблони для ручного фрезера

Шипове з’єднання, наприклад, клиновидне – найбільш елегантне з усіх можливих. І за допомогою шаблонів для ручного фрезера його можна зробити самостійно.

frezer5 1 Урок №5  Шаблони для ручного фрезерата інші види з’єднанні нерідко використовують в меблевому виробництві, де потрібна дуже високу якість. Але для їх створення тільки за допомогою пилки і стамески необхідні підвищена точність і чималий досвід. 
Ручним фрезером зробити таке складне з’єднання під силу і любителю, що не володіє столярним досвідом. На цьому уроці ми продемонструємо, як зробити з’єднання за таким шаблоном, щоб фрезер точно вирізав клини одночасно на обох заготовках.

Шаблон, звичайно ж, коштує грошей, зате можна використовувати простий ручний фрезер хорошої якості. Якщо входить в комплект копировальное кільце для вашого інструменту не підходить, то краще придбати підходяще кільце потрібного розміру.

Вправа

Частково приховане клиновидное з’єднання помітно тільки з одного боку, а кінці клинів приховані передньою частиною другий деталі. Наскрізне клиновидное з’єднання помітно з двох сторін. Врахуйте, що світлішу деталь потрібно встановити вертикально, щоб поєднати обидві деталі. Необхідно також вичищати тирсу між зубами шаблону. В кінці роботи шліфуємо дрібної наждачкою можливі нерівності.

З’єднання

 1. Фреза при фрезеруванні повинна бути встановлена ​​на повну глибину, і її не можна змінювати після фіксації. Переміщаємо копировальное кільце всередину кожного поглиблення.
 2. Шаблон в момент фрезерування обох деталей.Врахуйте, що деталі зрушені відносно один одного. Зрушення повинен бути точним, тому замикаємо деталі двома опорними стержнями.
 3. Готове частково приховане шипове з’єднання. Воно настільки точно, що склейка майже не потрібно. Постукуючи киянкою, з’єднуємо деталі.

frezer5 2 Урок №5  Шаблони для ручного фрезера

Вимірювання і кріплення шаблонів

Пристрій для створення шипів виготовлено зі сталі, для кріплення заготовок служать дві штанги з гвинтами. Блискучий шаблон дозволяє створити частково приховане клиновидное з’єднання. Його можна замінити іншими шаблонами для створення пальцевого, відкритого шипового або з’єднання «ластівчин хвіст».

На попередньому уроці ми в основному розглядали роботу з копіювальним кільцем, яке спрямовує фрезу уздовж краю шаблону. Копіювальне кільце ми будемо використовувати і зараз. Встановимо глибину копіювального кільця, щоб воно під час фрезерування переміщалося по зубам шаблону.

frezer5 3 Урок №5  Шаблони для ручного фрезераЗакріплення деталей 

 1. Затискаємо штангами обидві деталі.Горизонтальна деталь (темного кольору) тісно притиснута до вертикальної (світлої), яка знаходиться на одному рівні з верхньою площиною.
 2. Регулювання з’єднання 
  Деталі впираються в маленькі стрижні, що забезпечують невеликий зсув, щоб точно відрегулювати з’єднання.
 3. Установка шаблона 
  Зрушуємо вниз шаблон в пристрої і фіксуємо гвинтом. Після установки глибини можна приступати до фрезерованию.

Про пристрій для створення з’єднання 
У використане нами пристрій для фрезерування можна затиснути деталь шириною до 300 мм. Максимальна товщина деталі може відрізнятися на декілька міліметрів, залежно від застосовуваного методу. Наприклад, частково приховане шипове з’єднання можна фрезерувати на глибину від 12 до 25 мм.

Шаблон для пальцевого з’єднання 
Як вже говорилося, існують і шаблони для з’єднань інших видів. На верхньому знімку зображений шаблон для пальцевого з’єднання. Для нього обидві заготовки фіксуються у вертикальному положенні і фрезеруються пазової фрезою. Краї у шипів паралельні, а з’єднання не приховане. Щоб під час фрезерування деталь не тріснула, встановлюємо опорний брус.