Урок №4 – Як фрезерувати з копіювальним кільцем

Використовуючи копівальне кільце, можна фрезерувати за шаблоном, неодноразово копіюючи один і той же малюнок. 
При виконанні різних робіт, наприклад, установці дверних петель, потрібні столярні навички і уміння поводитися з інструментами. Для установки декількох петель звичайно потрібно чимало часу, якщо тільки не скористатися ручним фрезером з копіювальним кільцем. За допомогою цього інструменту з такою трудомісткою завданням можна впоратися швидко, і при цьому кожен раз досить точно фрезеруючи дрібні деталі. 
Одне із завдань копіювального кільця – це захист шаблону від фрези.Фланець копіювального кільця, що ковзає по краю шаблону, повинен бути такої величини, щоб не заважати обертанню фрези. Тому необхідно враховувати відстань між копіювальним кільцем і фрезою. frezer4 1 Урок №4   Як фрезерувати з копіювальним кільцем
Порада: якщо діаметр копіювального кільця дорівнює 24 мм, а фрези – 16 мм, то відніміть 16 від 24 і розділіть навпіл. І отримаєте відстань між кільцем і фрезою. 
При виготовленні шаблонів з цифрами слід додати відстань між копіювальним кільцем і фрезою, яку необхідно переміщати усередині шаблону. 
Також шаблон повинен бути трохи більше. 
Щоб зрозуміти, як саме буде переміщатися фреза, необхідно додати відстань між копіювальним кільцем і фрезою.

Вправа

Необхідно урівень прикріпити петлі розміром 30 х 71 мм для розкладного столу. Скористаємося 12-міліметрової пазової фрезою та копіювальних кільцем з діаметром 16 мм. Після установки копіювальне кільце на 5 мм зміщене під основою.Шаблон виготовляємо з дощечки товщиною не менше 6 мм. Відпилюємо шматок дощечки такої величини, щоб отримати опору для всього підстави. З одного боку відзначаємо місце для петель і додаємо відстань між копіювальним кільцем і фрезою: 16 мм – 12 мм = 4 мм, які ділимо навпіл. Тобто, необхідно додати 2 мм.

Як працює кільце

Воно діє дуже просто: ведучи фрезер уздовж шаблону (всередині, як з цифрами, або зовні), можна отримати відповідний шаблоном малюнок. Цей метод можна застосувати для виготовлення ефектною дверної таблички, але особливо він корисний, коли, наприклад, потрібно поставити урівень петлі для декількох дверей шафи. На такий випадку можна змайструвати свій шаблон і фрезерувати по ньому необхідне число пазів для установки петель. На виготовлення шаблону знадобиться час, зате потім на кожен петельний паз піде всього кілька секунд. Адже щоб зробити петельний паз звичайним долотом, часу потрібно значно більше.

Готовий шаблон

Ми купили готовий шаблон з цифрами. Він дуже схожий на шаблони, якими користуються для малювання цифр олівцем.

Букви ручним фрезером

frezer4 2 Урок №4   Як фрезерувати з копіювальним кільцемЗатискаємо шаблон струбцинами, вставляємо в нього фланець копіювального кільця, включаємо фрезер, занурюємо фрезу в деталь і переміщаємо фрезер за формою шаблону.

1-2-3

Ось як просто фрезерувати за допомогою шаблону. Тут ясно видно, що фрезерування виконане не на всю ширину шаблону, і між вирізаними фрезеруванням пазом і краєм шаблону є невелика відстань.

frezer4 3 Урок №4   Як фрезерувати з копіювальним кільцем

Використовуємо кільце

  1. Докладаємо в потрібному місці петлю і обводимо олівцем.
  2. Визначаємо відстань між копіювальним кільцем і фрезою, додаємо його (у нас це 2 мм) і відзначаємо. Випилюємо шаблон, шліфуємо його краї дрібним наждачкою.
  3. Фрезеруючи в два етапи для обох сторін петлі. Висікали поглиблення для петельних штифтів, щоб петлі були на одному рівні з поверхнею матеріалу.