Урок №3 – Керування фрезером

Паралельний упор

Направляє фрезер паралельно краю деталі. Дозволяє фрезерувати впритул до краю і на відстані 20-30 см від нього. Направляючі штанги паралельного упору кріпляться гвинтами до основи фрезера.

Упор для дугового фрезерування

Пластмасове коліщатко разом з паралельним упором направляє фрезу уздовж вигнутого краю дошки.

Штифт для кругового фрезерування

Щоб вирізаними фрезеруванням отвір, наприклад, для круглої кухонної раковини, упор перевертають, вставляють у нього штифт, встановлюють радіус фрезерування на напрямних штангах і зміцнюють штифт в центрі кола фрезерування.

Фрезерування по направляючої

Як бачимо, паралельний упор забезпечує точне управління, але його робоча зона обмежена, і необхідна опора на край деталі. Якщо потрібно фрезерувати на більшій відстані від краю або не тільки паралельно йому, то слід фрезерувати по направляє. Результат фрезерування залежить від того, наскільки рівна направляюча. Ми фрезеруючи, впершись край заснування в напрямну.frezer3 1 Урок №3   Керування фрезером

Пряма дошка 
Пряма дошка, закріплена струбцинами, служить відмінним упором. Дошка повинна бути струганої і товстої, щоб вона не згиналася в процесі роботи.

Алюмінієва напрямна 
Дошка може виявитися злегка нерівною. Не те що алюмінієвий профіль. Таку направляючу можна закріплювати на заготівлі різної ширини як завгодно, а робити це можна скобами.

Система напрямних 
Напрямні штанги паралельного упору використовують разом з адаптером, який ковзає по направляє.

Круговий упор 
Багато ручні фрезери мають округле підставу з прямим краєм. Ми використовуємо прямий край підстави, але можна користуватися і округлим. Відстань від зовнішнього краю підстави до центру фрези залишається незмінним, незалежно від напрямку переміщення фрезера. За допомогою чотирикутної рами можна вирізаними фрезеруванням паз у вигляді чотирикутника, наприклад, на дверцятах шафи.

Круговий упор 
Коли округлу частину підстави переміщають уздовж внутрішнього краю рами, відстань до місця фрезерування залишається незмінним. Зсередини кут виходить прямий, а зовні – закруглений.

Вправиfrezer3 2 300x150 Урок №3   Керування фрезером

  • Коли встановлюють край прямого упору фрезера до напрямної, між направляючою і фрезою залишається зазор. Про це не слід забувати, отмеряя місце для фрезерування. Врахуйте цей зазор і виконайте пробне фрезерування.
  • Коли фрезерування виконується у вірному напрямку, фреза притискає фрезер до напрямної. Але якщо фрезер переміщати в зворотному напрямку, то він відштовхується від направляючої, і рух викривляється.
  • Виготовте 4-вугільну раму і спробуйте вирізаними фрезеруванням чотирикутник, використовуючи її в якості направляючої, а круглу частину підстави – як упор. Це ж можна виконати і за допомогою копіювального кільця.
  • У центр кола помістіть центруючий штифт і встановіть потрібний радіус. Помістіть фрезу на поверхні заготовки і намітьте місце для фрезерування, вирізаними фрезеруванням неглибоку канавку. Потім виконайте більш глибоке фрезерування.
  • Важливо, щоб коліщатко переміщалося по краю дошки, зберігалося постійне відстань до місця фрезерування, а один кінець упору упирався в крайку. Але краще було б використовувати копіювальне кільце.