Урок №2 – Як працює фреза

Як працює фреза
На першому уроці ми детально розглянули пристрій машини для фрезерування – ручного фрезера – і з’ясували, що це вельми високопродуктивний інструмент, керівник фрезою. В основі багатостороннього використання ручного фрезера – різноманіття фрез, за ​​допомогою яких можна створювати незліченну безліч профілів з рівними або закругленими кутами. На цьому уроці ми дізнаємося, як працювати з кромочною фрезою.
Два основних види фрез
frezer2 1 Урок №2   Як працює фрезаНавіть якщо ви придбаєте цілий комплект фрез, то відразу зрозумієте, що, по суті, існує тільки два основних їх виду. Всі фрези з підшипником називаються матеріалами кромок , і їх можна використовувати тільки для фрезерування країв. Для використання фрези з напрямним підшипником необхідно лише встановити потрібну глибину фрезерування, а підшипник подбає про правильне пересуванні фрези уздовж краю заготовки. Фрезою без підшипника можна обробляти заготовку в будь-якому місці, але тоді для управління ручним фрезером буде потрібно допоміжний засіб.
Фреза з довгим хвостовиком
frezer2 2 Урок №2   Як працює фрезаПри виконанні більш глибокого фрезерування може виникнути спокуса закріпити фрезу в затискному патроні так, щоб вона більше виступала назовні. Таке бажання зрозуміле, але ні в якому разі не робіть цього.Придбайте фрезу з більш довгим хвостовиком.
Важлива правильна швидкість
Чим більше діаметр фрези, тим менше повинна бути швидкість фрезера. А чим твердіше деревина, тим більше фреза повинна вчиняти оборотів.
Різні види фрез
Фрези, ведені по упору
Такі фрези не передбачені для управління вручну. Це ви зрозумієте, як тільки занурте фрезу в дошку і спробуєте вирізаними фрезеруванням прямий паз. Якщо потрібно створити точний паз, то фрезою управляють, наприклад, за шаблоном відповідної конфігурації.

Пазова фреза 

Пазова фреза застосовується найчастіше. Її можна використовувати для безлічі робіт, наприклад, фрезерувати глибокі пази для розсувних дверей .

Галтельні фреза 

Ця фреза при зануренні в заготовку створює напівкруглий паз, наприклад, канавку в дошці.

V-подібна пазова фреза 

Ця врізу утворює паз з кутами в 45 °; якщо встановити глибину побільше, то отримаємо паз з вертикальними краями. V-подібну фрезу використовують для виготовлення букв, прикрас. Можливості її застосування залежать тільки від вашої фантазії.

Шипов фреза «ластівчин хвіст» frezer2 3 272x300 Урок №2   Як працює фреза

Її використовують у меблевому виробництві для створення прихованих і відкритих шипових з’єднань.

Конусна фреза 

скошують кромку під кутом 45 °. У нас глибина фрезерування встановлена ​​так, щоб кромка сточуємо на 3 мм. Так ми отримуємо більш акуратне зточування.

Калювальна фреза 

Створює профіль у чверть кола. Калювальні фрези бувають різної величини з радіусом кола від 3,2 до 16 мм. Використовуються для заокруглення крайок.

Четвертна фреза 

Дуже схожа на калевочних, але вона створює крайку над і під округлістю. Застосовується для фрезерування віконних рам.

Профільна фреза 

Створює безліч профілів, причому кожна фреза створює тільки один-єдиний профіль. Ще її називають декоративною фрезою.

Дискова фреза 

Нею вирізують у заготівлі або дошці паз глибиною 10 мм. У комплект входять фрези різного розміру для виготовлення пазів різної ширини (від 3 до 6 мм). Підходять для створення штифтового з’єднання.

Фальцювальна фреза 

Має ту ж будову, що і дискова фреза, але зазвичай її висота 10 мм. Використовується при створенні пазів для скла у віконних рамах.

Галтельна фреза 

Вирізає внутрішній четвертний паз. Використовується для створення декоративних країв. Галтельні фрези більшого розміру можна застосовувати при виготовленні рейок для країв кухонного столу.

Комплекти фрез

Раніше фрези були досить дорогими, і тому зазвичай їх купували по одній, по мірі необхідності. 

Зрозуміло, можна і зараз купувати фрезу спеціально для якоїсь роботи, однак купити комплект набагато вигідніше.Продаються комплекти з 10-12 фрез, з 50 або 60. Більшість їх китайського виробництва, але якщо раніше китайські вироби були гіршої якості, ніж європейські, то тепер вони покращилися настільки, що їх ціна відповідає терміну служби.