Урок №1 – Робота ручним фрезером

frezer1 1 Урок №1  Робота ручним фрезеромПам’ятайте, що ручний фрезер – всього лише машина, яка сама по собі ніяких чудес не створює. Відмінна конструкція ручного фрезера дозволяє управляти фрезою – і тільки. В основі його багатостороннього застосування – величезний вибір фрез, що дозволяють створювати всілякі пази і профілі.
Після того, як ми ознайомилися з конструкцією ручного фрезера і назвами деталей, можемо виконати якусь практичну роботу. Встановіть фрезу в цанговий патрон і закріпіть ключем. Прослідкуйте, щоб фіксатор шпинделя захопив і зафіксував шпиндель. Сильно затягніть, але не перестарайтеся. Постарайтеся звикнути до шуму роботи ручного фрезера. Пробне вмикання можна виконати, коли фреза знаходиться в самому верхньому положенні. Ви відразу відчуєте, що наша модель має м’який старт, після якого швидко набирає швидкість.

Фреза

 1. Хвостовик вставляють у цанговий патрон, який потім затягують ключем. Затягніть грунтовно, але не перестарайтеся. Фіксатор шпинделя натискають пальцем. Ми використовуємо профільну фрезу з кутом 45 ° з підшипником.
 2. Хвостовик фрези вставляють до кінця. Якщо фрезерувати необхідно глибше, ніж дозволяє фреза, то слід використовувати фрезу з подовженим хвостовиком.
 3. Для ручних фрезерів меншого розміру існують цангові патрони діаметром 6 або 8 мм. Важливо, щоб фреза відповідала патрону. Його можна зняти зі шпинделя і замінити іншим, відповідним за величиною.
 4. Фрезу діаметром 6 мм неможливо закріпити в цанговому патроні діаметром 8 мм. Не забувайте про це, коли будете купувати фрези. До більшості ручних фрезерів додаються патрони діаметром і 6 і 8 мм.

Глибина

 1. Приблизна установка. Візьміться за рукоятки і встановіть фрезер на деталь, щоб фреза розташовувалася вільно біля краю матеріалу. Надавите, щоб фреза опустилася на необхідну глибину. Зафіксуйте цю глибину.frezer1 2 300x223 Урок №1  Робота ручним фрезером
 2. Коли затискної важіль встановлений, роблять регулювання обмежувача глибини, який встановлює саму нижню, тобто максимальну глибину фрезерування.
 3. У нас обмежувач глибини зафіксований на нижньому рівні поетапного обмежувача глибини, тобто на максимальній глибині фрезерування.
 4. Точна установка. Поетапний обмежувач глибини повернений так, що на першому етапі фрезерування зняття матеріалу не відбувається. Поверніть його на кілька ступенів, щоб отримати потрібну глибину фрезерування.

Напрямок

 1. Основне правило: фрезу навколо деталі слід переміщати проти годинникової стрілки. Тоді фреза розсікає матеріал, і ми отримуємо акуратний і ефектний результат.frezer1 4 Урок №1  Робота ручним фрезером
 2. На звороті матеріалу рухайте фрезер від себе – і це буде правильним напрямком фрезерування.

Працюємо

 1. Швидкість. Нам відомі і розмір фрези, і матеріал, який ми будемо фрезерувати. Спробуємо, використовуючи таблицю, встановити швидкість машини.frezer1 3 300x143 Урок №1  Робота ручним фрезером
 2. Виконайте установку глибини фрезерування біля краю дошки. Спробуйте повернути обмежувач шпинделя і плавно встановіть глибину фрезерування до максимальної.
 3. Увімкніть інструмент і спробуйте фрезерувати в різних напрямках. Міцно тримаючи машину, фрезер за годинниковою стрілкою і проти. Чітко видно, що результати відрізняються.
 4. Обертанням ручки точного регулювання спробуйте встановити різну глибину фрезерування. Вгору – менший профіль, вниз – більше глибина фрезерування.
 5. Обробіть край дошки з необхідною глибиною фрезерування і правильним напрямком. Фрезер рівномірно, без поспіху, дозволяючи фрезі виконувати свою роботу.