Як укласти ковролін на сходах

ukladka kovrolina 300x224 Як укласти ковролін на сходахСходи в будинку? Тоді ми знаємо, яким високим навантаженнями схильні щаблі. Тому для ремонту сходів нам потрібні стійкі килимові покриття, спеціально призначені для цього. Ці покриття мають брудовідштовхуючими властивостями, мають невеликий малюнок, який робить непомітними перекоси або нерівності ступенів. Найбільшому зносу піддається покриття на передніх крайках ступенів. Тому, перед укладанням ковроліну, усуваємо всі пошкодження і дефекти передніх крайок. Вирівнюємо кромки, використовуючи тонкі планки або спеціальні кромочні профілю.

  • Елементи килимового покриття викроює для обтягування кожної сходинки окремо, таким чином щоб ковролін ліг акуратно між тятивами сходів. Розміри визначаємо за допомогою рулетки.
  • Можна виміряти і парою зсувних рейок. Розмітку виконуємо на тильній стороні ковроліну дзеркально. Можна робити відповідні мітки крейдою на лицьовій стороні.
  • Надійніше використовувати для розкрою шаблон з щільного паперу. Для цього кладемо папір на верхню частину сходинки і притискаємо її шпателем по кутах. Шаблон вирізаємо по лініях згину. Потім за шаблоном з високою точністю викроює елементи покриття.
  • Ковролін і шаблон можна вирізати за один прийом. Для цього ведемо ніж по лініях згину паперу, залишеним шпателем.
  • Укладання ковроліну починаємо з нижньої сходинки. Піднімаючись вгору, з’єднуємо викрійки один з одним. Найпростіше розкроєне покриття прикріпити до сходинках на спеціальному клейкому полотні, що дозволить у майбутньому швидко поміняти старе покриття на нове. Але підходять і натяжні рейки або рідкий клей. Якщо покриття сильно жорстке і при загині пружинить, скористаємося степлером.