Як зробити туалет на дачі

tualet 241x300 Як зробити туалет на дачіСпорудити туалет на дачі своїми руками не складно, необхідно лише дотриматися кілька правил і тоді ця споруда вийде надійною і прослужить довго. Дачні туалети рідко будують всередині будинків, як і альтанки, більш поширені вуличні варіанти. Вони більш легкі в монтажі і не вимагають для спеціального устаткування для очищення. У даній статті будуть наведені три варіанти туалетів для дачі.

Туалет з вигрібною ямою

Найбільш поширений варіант вбиральні. Насамперед для такого туалету слід вирити вигрібну яму, при цьому необхідно дотримати деякі правила. Якщо грунтові води на ділянці підходять досить близько до поверхні (3-3,5 метра), то вигрібну яму робити взагалі не рекомендується, а якщо все ж таки прийнято рішення про будівництво такого типу туалету, то розташовувати його слід як мінімум в 25-30 метрах від найближчого колодязя і в 15 метрах від будинку.

Вигрібну яму краще зробити з гідроізольованими стінами і дном. Для цього її викладають з бетону і штукатурять цементним розчином, а потім нанести ще один тонкий шар цементу і затерти його.

Потім виготовляють каркас з бруса перерізом 100х100, а для сидіння беруть брус 50х50. Стандартні розміри туалету: 150 см завдовжки, 100 см шириною і 210 см заввишки. Бруси розкроюють за розмірами і з’єднуються в пів-дерева, потім шліфуються і потім перевіряється горизонтальність і вертикальність сполук. Щоб туалет був стійкий, його заглиблюють за допомогою паль – відрізків з бруса довжиною до 90 см. Стульчак споруджується з листа фанери, в якому вирізають отвір, і прикручують його до каркаса. Пол і стіни туалету також обшиваються ДСП або фанерою, а для утеплення можна приклеїти пінопласт. Для зручності обшивають туалет до моменту установки на яму. Дах туалету споруджується з поперечних брусів, а на них укладається шифер або покрівельне залізо.

Пудр-клозет

tualet1 300x300 Як зробити туалет на дачіЩе один варіант дачного туалету – пудр-клозет. Цей тип вбиральні можна поєднувати з іншими господарськими будівлями або лазнею. Такий туалет встановлюють на шар з утрамбованої глини і щебеню (10-15 см). Каракас обшивають фанерою або дошками, а внутрішньо приміщення розділяють на дві рівні частини. В одній споруджують стульчак, під який ставлять металеву ємність, а в іншій частині ставлять ящик з кришкою для тирси, сухого торфу або землі.

Досить зручним і гігієнічним туалетом для дачі є пудр-клозет. Якщо його правильно обладнати і акуратно використовувати, то такий туалет здасться досить необтяжливим, дешевим в експлуатації і охайним. Його можна буде поєднувати з іншими господарськими будівлями або лазнею. Після появи свіжих відходів, їх посипають тирсою. Торфом або землею, а коли ємність заповнюється, її виймають через бокові дверцята і спорожняють в компостну яму.

Люфт-клозет

tualet2 263x300 Як зробити туалет на дачіЦей варіант являє собою комбінацію домашнього туалету і звичайного дерев’яного. Такий туалет залишається всередині будинку, а вигрібна яма споруджується на вулиці. На малюнку наведена схема люфт-клозету:

  1. димохід;
  2. люфт-канал;
  3. дерев’яна кришка;
  4. чавунна витяжка;
  5. витяжка;
  6. глиняний замок;
  7. цегла.

Приміщення такого туалету будують з цегли або бетону, а підлогу роблять із залізобетонним перекриттям товщиною 100 мм. Вигрібна яма риється з розрахунку 0,5 куб. м. на одну людину. У ній робиться люк розмірами 70х80 см з двома кришками. Перша кришка (чавунна) кріпиться на рівні землі, а друга (дерев’яна) – над перекриттями, порожнечу між ними заповнюють теплоізоляційним матеріалом. Важливою умовою люфт-клозету є хороша витяжна вентиляція.