Тачка своїми руками. Як зробити тачку

01 tachka 300x244 Тачка своїми руками. Як зробити тачкуКожен господар приватного будинку або дачі стикався з необхідністю перевезти якийсь вантаж на певну відстань. Особливо часто такі потреби виникають в процесі будівництва або ремонту. Все можна переносити в руках, але важкі вантажі все ж краще переміщати за допомогою тачки. Ці вироби у великому асортименті продаються в будівельних і садових магазинах, і, здавалося б, проблем немає знайти відповідну тачку. Але, як показує практика, купити дійсно зручну, якісну і при цьому недорогу тачку не так вже й просто.

Існує кілька видів тачок: садові та будівельні. Область їх застосування ясна з назви, а відрізняються вони габаритами. Садові тачки, використовувані для перевезення добрив, садового інвентаря, гілок, грунту і т.д., більш компактні і легкі, а будівельні тачки більш важкі й великі. Оскільки на будівельних тачках перевозяться габаритні та масивні вантажі з більшою масою, до них пред’являються більш жорсткі вимоги безпеки і надійності.

Бувають тачки з одним колесом і з двома. Одноколісні моделі більш маневрені, а з двома колесами – більш стійкі.

У даній статті наведено кілька варіантів виготовлення саморобних тачок, для виготовлення яких можна використовувати підручні матеріали: частини від металевих ліжок, старі залізні бочки, залишки листового металу і т.д.
Тачка з металевого ліжка

02 tachka Тачка своїми руками. Як зробити тачку

Для виготовлення цієї тачки необхідні: дужки і ніжки від металевого ліжка, обрізки металевого листа товщиною 1 мм, два колеса від мотоцикла «Мінськ», кріплення.
Виготовляється така саморобна тачка дуже просто:

  • Для каркаса, на який встановлюється кузов, роблять конструкцію з двох ніжок від ліжка і двох дужок, відрізаних до потрібної довжини.
  • З листового металу викроюють деталі кузова тачки – стіни і дно. Стики деталей з’єднують точково зварюванням і також прикріплюють ківш в каркасі.
  • Потім вирівнюють кузов, відзначають припуски по краю і обрізають надлишки. До труб каркаса підгинають стінки кузова і після цього зварюють шов по периметру зварюванням. Стики кузова також проварюють суцільним швом.
  • Для конструкції моста колісної пари використовують частину ніжки від ліжка. За розміром цієї труби (зовнішньому і внутрішньому діаметру) виточують дві осі і маточини коліс (враховуючи її довжину і посадковий діаметр внутрішнього кільця в підшипнику). З двох сторін труби вставляють осі і прикріплюють їх зварюванням.
  • Після цього кузов тачки перевертають догори дном і приварюють до нього конструкцію моста. Кріплення можна зміцнити накладками у вигляді скоб.
  • На осях закріплюють колеса і перевертають тачку. Ручку для неї роблять також з ніжок і спинок металевого ліжка. Кут кріплення ручки підбирають під індивідуальне зростання, після чого ручку приварюють до задньої частини обрамлення кузова.
  • Для того, щоб під час їзди тачка не зачіпала землю, до її передній частині кріплять складену опорну ніжку.

Тачка з бочки

05 tachka 300x225 Тачка своїми руками. Як зробити тачку

Часто для перевезення піску, цементу та інших матеріалів під час ремонту та будівництва необхідна велика і надійна тачка. Така модель в магазинах коштує чимало, але виявляється, можна заощадити і зробити міцну тачку з підручних матеріалів – наприклад, з металевої бочки.

В якості рами використовується зварна конструкція з обрізків металопрофілю, для кузова застосували 200-літрову бочку, яку вирізали у вигляді напівкруглого кузова тачки. Колесо можна взяти від старого моторолера або мотоблока, або ж купити – все одно така покупка обійдеться дешевше магазинної тачки.

Тачка зі зварним кузовом

 Тачка своїми руками. Як зробити тачку  Тачка своїми руками. Як зробити тачку

Проблема багатьох тачок – слабкий кузов. Особливо це актуально для будівельних моделей. При значному навантаженні у вигляді великої кількості піску, грунту або щебінки більшість кузовів тачок, зроблених з тонкого металу, прогинаються так, що впираються в колесо і не дають йому крутитися.
При виготовленні цієї тачки використаний листовий метал товщиною 2,5 мм, маточина і колесо від моторолера, відрізки металопрофілю.

Спочатку за допомогою зварювання виготовляється каркас з металевих відрізків (труба, квадрат і інша продукція з чермета), потім розкроюють листовий метал на деталі кузова і зварюють їх між собою суцільними швами. Далі прикріплюється вісь і маточини коліс. Після складання тачка покривається шаром грунтовки і фарби з пульверизатора.