Як просушити взуття

sushilka 300x225 Як просушити взуттяУ будь-який сезон питання сушіння взуття залишається актуальним. Чи потрапили ми під літній дощ або зимовий снігопад, якщо перебувати на вулиці тривалий час, то взуття обов’язково намокає. Для того, щоб користуватися цією парою далі, її необхідно висушити. Багато вирішують цю проблему, просто залишаючи взуття сохнути в коридорі або ж залишивши її біля батареї. Для сушіння взуття було придумано і спеціальне електричне пристосування у вигляді трубок за формою взуття, які вставляють всередину, включаються в розетку і таким чином прогрівають взуття. Але такі пристосування небезпечні тим, що можна забути їх вимкнути і взуття пересушиться, а це загрожує розтріскуванням шкіри і зміною форми черевиків або туфель. Натуральна шкіра особливо не любить такі експерименти, та й замінник шкіри не витримає, тому таке взуття можна сміливо викидати.

Повітряна сушарка для взуття

Для того, щоб висушити взуття без перегріву, можна використовувати повітряний обдування: всередину взуття подається більш теплий і менш вологий, ніж навколишній, повітря і тим самим взуття добре просушується без жолоблення або інших неприємностей. В якості нагрівальних елементів використовуються резистори R1-R12, показані на схемі. За ними стоїть вентилятор, який обдуває їх, і таким чином підігріте повітря надходить по трубках або шлангах всередині взуття.

Напруга на мотор постійного струму М1, розташований у вентиляторі, подається через випрямний міст VD1-VD4. Це дає можливість використовувати живлення від джерела і постійного, і змінного струму, оскільки, наприклад, в останньому випадку пульсації випрямленої напруги згладжує конденсатор С1.

  • Конструкція сушарки являє собою нагрівальну камеру і підключені до неї повітроводи, які вставляються всередину взуття. Нагрівальну камеру можна зробити з пластикової розподільної коробки розміром 100х100х35 мм, яку можна купити в будь-якому магазині електротоварів. В її кришці вирізується отвір діаметром 70 мм і на зовнішній частині закріплюють вентилятор від комп’ютерного блоку живлення, а також двоконтактний вилку для підключення до мережі. Вентилятор треба встановити так, щоб він нагнітав повітря всередину нагрівальної камери.
  • На звороті кришки змонтовані інші елементи пристрою: над вирізом для вентилятора резистори R1-R12 (необхідно, щоб їх обдував повітря), а поруч зі стінкою кришки розміщені конденсатор С1, резистор R13 і діоди VD1-VD4. Після того, як пристрій буде зібрано, всі елементи необхідно закріпити термоклеєм.
  • У бічній стінці нагрівальної коробки вирізують два отвори відповідного діаметру для повітроводних труб. Для них можна узятий пластикові труби для водопостачання (неармовані) з діаметром 19 мм (3/4 дюйма). Такі труби легко відрізати або згинати. Для сушарки необхідно відрізати дві трубки потрібної довжини, і на одному кінці кожної трубки гострим ножем необхідно зробити зріз до половини діаметру. Далі на відстані близько 60 мм необхідно просвердлити два отвори під кріплення (болти).
  • В якості повітроводних труб можна також використовувати і гнучкий шланг, це навіть більш зручно. Для цих цілей використовують шланги від пральної машинки або від пилососа.
  • У дні коробки свердлять такі ж отвори і кріплять до неї повітровідвідні трубки. При бажанні протилежні кінці трубок можна підігріти над газовою плитою і легко додати їм потрібну форму. Для того, щоб повітря виходило з трубок, в них просвердлюють кілька отворів діаметром 4-5 мм.
  • Що стосується джерела живлення, то таким може служити блок живлення від персонального комп’ютера або ж понижуючий трансформатор для галогенних ламп.