Штучний камінь своїми руками. Як виготовити штучний камінь

Штучний камінь можна зробити і в домашніх умовах своїми руками. Популярність цього матеріалу обумовлюється його привабливим зовнішнім виглядом і різноманітністю текстур. Декоративний камінь успішно використовується для облицювання зовнішніх і внутрішніх поверхонь, причому він однаково добре виглядає і на великих площах, і на окремих поверхнях. Штучним каменем добре обробляти арки, дверні прорізи, кути в передпокоях, балкони, каміни і печі.

На даний момент для багатьох виробництво штучного каменю стало не тільки хобі, а й прибутковим бізнесом. Такий камінь дає можливість створювати різні архітектурні форми і при цьому він безпечний для людини. Структура гіпсу як матеріалу тонкого помелу дозволяє створювати різні текстури і рельєфи. До того ж, цей матеріал відрізняється хорошими звуко-і теплоізоляційними властивостями, він не горючий і вогнестійкий. Гіпс є «дихаючим» матеріалом і він регулює рівень вологості в приміщенні. Такі унікальні особливості цього матеріалу дозволяють створити в будинку сприятливий мікроклімат. Ще однією перевагою каменю на основі гіпсу є його легкість, що дозволяє облицьовувати цим матеріалом легкі і тонкі перегородки та стіни.

stuchniy kamin 300x300 Штучний камінь своїми руками. Як виготовити штучний камінь

Стіни, облицьовані штучним каменем, легко миються, не поглинають пилу і бруду, що дозволяє використовувати цей матеріал в приміщеннях з високими медико-санітарними вимогами.

Єдине обмеження для застосування штучного каменю з гіпсу – це обробка зовнішніх поверхонь, оскільки гіпс не стійкий до морозів і може зруйнуватися.

Виробництво штучного каменю з гіпсу не вимагає великих витрат коштів і зусиль, і тому окупається в мінімальний термін. Домашнє виробництво каменю з гіпсу вигідно і перспективно за умови дотримання певних технічних вимог та застосування високоякісної сировини. Зараз використовувати один лише природний гіпс не вигідно, оскільки такі вироби не відрізняються високою надійністю і довговічністю. Краще застосовувати склади з використанням модифікованого гіпсу, які при збереженні всіх позитивних якостей натурального гіпсу має більшу міцність.

Виготовлення штучного каменю

Натуральний декоративний камінь коштує дуже дорого, тому частіше використовують штучний камінь з гіпсу або цементу з добавками різних фарбувальних пігментів і полімерних матеріалів. Такий камінь можна виготовити в домашніх умовах, причому зробити це досить просто.

Для його виготовлення знадобиться пластикова ємність для змішування розчину, гіпс (бажано білого кольору), форми і піддон під них, дриль з насадкою, стіл і плівка для його захисту, рифлене скло для накривання форм, барвники на водній основі.

Перш, ніж приступити до виготовлення штучного каменю в домашніх умовах, необхідно підготувати робоче місце. Дані роботи не вимагають великого місця, і для однієї людини цілком достатньо буде пари квадратних метрів. Необхідний робочий стіл, а також бажано щоб поруч знаходилися стелажі і полиці, на яких можна було розмістити форми, готові вироби, фарбувальні пігменти, гіпс і ємності для води і сипучих матеріалів.

 Штучний камінь своїми руками. Як виготовити штучний каміньОсобливу увагу треба приділити формам для виготовлення каменю. Вони можуть виготовлятися з пластику, силікону, металу і навіть дерева, але більш жорсткі матеріали не зовсім підходять, оскільки гіпс здатний відтворювати найдрібніші вигини рельєфу, а пластикові або дерев’яні форми не зможуть передати таку текстуру. Найкращим варіантом є силіконові форми – гнучкі і м’які.

Після обладнання робочого місця можна приступати до приготування матеріалів для роботи. Зазвичай в якості вихідного матеріалу застосовують суміш мінерального гіпсу та ангідриту. Цей матеріал і стає основою гіпсового «тіста» – складу, отриманого шляхом змішування порошку з чистою водою.

  • Спочатку в пластикову ємність наливають воду і додають в неї білий гіпс, безперервно перемішуючи розчин. Навіть якщо на Ваш погляд розчин вийшов густим, не варто розбавляти його водою, оскільки плитка з занадто рідкого гіпсу нетривка і дуже довго сохне. Даного «тіста» має бути рівно стільки, скільки необхідно для заливки форм на один раз, оскільки довго приготовлена ​​суміш стояти не зможе і почне застигати. Готується гіпсова суміш у два прийоми. Співвідношення гіпсу і води необхідно підібрати самостійно, а для підвищення міцності штучного каменю можна додавати близько 10% піску або іншого подібного наповнювача.
  • Силіконові або пластикові форми покривають спеціальним розділовим складом, які дозволяє легко витягти камінь після просушування. Такий склад можна приготувати самостійно, змішавши віск у скипидарі у співвідношенні 3:7. Склад готують на водяній бані, а після готовності наносять тонким шаром за допомогою щіточки і розтирають ганчірочкою по поверхні форми.
  • Після цього форми покривають тонким шаром рідкого гіпсу за допомогою плоскої щіточки. Це дозволяє уникнути утворення раковин на камені.
  • Форми розташовують на піддоні, щоб після заливки гіпсу з було зручно потрясти для видалення повітряних бульбашок.
  • Змішують фарбувальні пігменти з деякою кількістю гіпсу в окремих ємностях і заливають різні відтінки у форми, імітуючи неоднорідне забарвлення природного каменю.
  • Потім заливають основну масу гіпсу. Розрівнюють його по поверхні форми, закривають форму рифленим склом і акуратно трясуть ємності з гіпсом для рівномірного розподілу маси, здійснюючи плавні кругові рухи. Цей процес займає близько двох хвилин.
  • Після того, як скло можна буде вільно відокремити від форми (зазвичай застигання гіпсу триває 15-20 хвилин), виріб можна акуратно витягти і досушити на повітрі. Силіконові форми досить гнучкі. Тому штучний камінь витягується з них без проблем. термообробку штучного каменю не проводять. Оскільки це погіршує експлуатаційні характеристики гіпсових виробів.