Штроборіз своїми руками. Як зробити штроборіз

При ремонті квартири і переробці електропроводки дуже часто доводиться прокладати в стінах нові штроби – канали для проводів та кабелів. Для цих робіт існують спеціальні інструменти – штроборізи. Вони використовуються професійно при великих обсягах робіт і купувати такий інструмент для одного разу недоцільно, адже коштує він чимало. Народні умільці знайшли вихід з цієї ситуації в застосуванні іншого електроінструмента – болгарки (відрізної машинки).

Якщо застосовувати при роботі алмазний сегментний круг, то робота з вирізання штроб буде проходити швидко і без особливих зусиль. Плюси даного варіанту – його економічність і малу вагу болгарки порівняно з промисловим штроборізом. Мінусом є відсутність поглинача пилу, який встановлюється в промислових варіантах штроборізів. Але і в цьому випадку можна знайти вихід із ситуації – застосовувати респіратор і провітрювати кімнату, прилаштувати поруч вентилятор або навіть пристосувати для відсмоктування пилу пилосос.

Під час прокладки одиничного проводу або кабелю важлива рівна і глибока канавка під нього – це полегшує подальше видовбування перегородки в штробі за допомогою перфоратора. Використання доопрацьованої болгарки з двома алмазними дисками в якості штроборіза дає саме рівну і глибоку штробу.

Як зробити штроборіз з болгарки

shtroborez 300x223 Штроборіз своїми руками. Як зробити штроборізПерший алмазний диск закріплюється в болгарці як зазвичай, а для другого необхідна ще одна гайка. На закріплює гайці болгарки розташовується додаткове кільце такого ж діаметру, що і основний – це кільце закріплює другий алмазний диск. Друга гайка притискає другий диск, який укладається на першу (початкову) гайку. При цьому обов’язково треба перевірити чи вистачає різьби гайки для закріплення.

Іноді буває, що надійно закріпити другий диск на різьбі не виходить, і в цьому випадку застосовують спосіб кріплення алмазного диска без додаткової гайки. На фіксуючій гайці є кільце з діаметром, рівним посадковому отвору на алмазному диску, тому між двома дисками ставлять металеве кільце товщиною до 1 см, а другий диск закріплюється перевернутої вниз кільцем гайкою.

Можна вибрати варіант виготовлення нової подовженої гайки і дистанційної втулки, за допомогою якої задають відстань між дисками, тобто ширину штроби. При бажанні можна замінити втулку на набір шайб товщиною 2-4 мм для зручного регулювання ширини штроб.

Для відведення пилу в сторону необхідно виготовити захисний кожух з патрубком для пилу. Деякі для відведення пилу використовують вентилятор або пристосовують для цих цілей пилосос.