Як зробити саморобну лебідку

lebidka 299x300 Як зробити саморобну лебідкуВід бездоріжжя ніхто не застрахований і якщо раптом Ваш автомобіль міцно застряг у багнюці, врятувати становище може саморобна лебідка. Навіть те хто часто і багато їздить по путівцях рідко тримають в багажнику покупні лебідки. Ці пристрої продаються в автомагазинах у великому асортименті, вони бувають різних моделей і конструкцій, але купують їх рідко і причина тому – ціна. Як правило, вартість потужної лебідки становить не одну сотню умовних одиниць, а дешеві малопотужні моделі обернуться викинутими грошима, оскільки толку від них мало.

То чи варто витрачати чималу суму на річ, яка може знадобитися один-два рази на рік? Виходом в даній ситуації може стати саморобна лебідка, спорудити яку можна за п’ять хвилин.

Ще зі школи нам відомо правило важеля, за яким співвідношення сил в кожному конкретному важелі дорівнює співвідношенню дин плечей цього важеля. За даним принципом працює і саморобна лебідка.

Проста конструкція пропонованої лебідки дозволяє зібрати її на місці і основою може послужити всього лише відрізок труби. Для того щоб привести в дію дану трубу, її насаджують на вісь за допомогою міцного троса. Петлю цього троса обмотують кілька разів навколо відрізка труби і насаджують на імпровізовану ручку, в якості якої може послужити будь-яка міцна палиця або ще краще – ще один відрізок труби меншого діаметру.

При обертанні ручки труба (тобто лебідка) почне обертатися по осі, а трос при цьому намотується на лебідку. В якості осі можна використовувати кол, вбитий в землю. При цьому процесі співвідношення сил дорівнюватиме тій величині, з якою співвідносяться довжина ручки і радіус труби (ворота).

При можливості використання зварювального апарату до лебідки можна приварити гачок для кращого зачеплення троса, а також проушину (нею може послужити шматок труби) для зручної вставки ручки в воріт. Також корисними будуть невеликі щічки на торці труби.

Саморобна лебідка даної конструкції нагоді не тільки автолюбителям. З її допомогою можна також переміщати вантажі, використовую її, наприклад, на дачі або присадибній ділянці. Можна допомагати лебідкою при переміщенні викорчуваних дерев, пнів або важких колод. Також знадобиться вона і на будівництві. Наприклад, для переміщення піддонів з будматеріалами.

Але є й обмеження – такий саморобної лебідкою не можна піднімати вантажі, оскільки у неї немає стопора. Але, тим не менш, пристрій дуже корисне і, зробивши таку лебідку і легко помістивши її в багажнику автомобіля або в коморі на дачі, можна бути впевненим, що вона виручить у важкій ситуації.