Як зробити саморобну газонокосарку

gazonkosa 300x224 Як зробити саморобну газонокосаркуДля власників дачі приватних будинків така річ як саморобна газонокосарка просто необхідна в господарстві. Моделі, запропоновані в магазинах зручні і функціональні, але вартість їх дуже висока, а до того ж сучасні імпортні механізми не зовсім пристосовані до умов «складних» газонів з камінням і великими бур’янами.

У даній статті описаний варіант виготовлення саморобної газонокосарки зі старої бензопили.

Як правило, такий інструмент як бензопила є в кожному господарстві. Якщо раніше використовувалися вітчизняні марки «Урал» або «Дружба», то зараз їм на зміну прийшли більш сучасні імпортні інструменти. У зв’язку з цим непотрібні вітчизняні бензопили можуть бути використані для інших цілей. Наприклад можна використовувати двигун від бензопили «Урал» для саморобної газонокосарки. Такий інструмент більш потужний, його можна використовувати для газонів з камінням і бур’янами, а при необхідності бензопилу можна відновити і використовувати за призначенням.

Агрегат, не змінюючи нічого в його конструкції, поміщають на рухому візок. Вона зварюється у вигляді рамки з куточка 25х25 з розмірами 500х600 мм. Потім по кутах до неї прикріплюються колеса потрібної величини, таким чином, споруджується шасі.

Потім від пилки відкручують шину і «штурвал». З водопровідних труб виготовляють ручку візка з можливістю регулювання висоти (телескоп). До ручки візка прикручують «штурвал», подовжують трос «газу» і паливний шланг. Двигун пили разом з редуктором, поверненим на 90 градусів для того, щоб вал знаходився знизу, прикручують на раму. Для цього використовують отвір в редукторі для закріплення шини і два шпильки кріплення кожуха маховика, що знаходяться знизу. Тепер основа саморобної газонокосарки готова і залишилося тільки приробити ріжучий інструмент.
На «зірочку» бензопили приварюють співісний відрізок труби діаметром 50 мм і довжиною 80 мм, торці якої обробляють на токарному верстаті. Потім підбирають ще один відрізок труби довжиною 80 мм, діаметром приблизно 58 мм, який з зазором одягається на попередній шматок труби. Таким чином отримують телескопічний вал з двох труб, з’єднаних болтами М6 з контргайками. Болти розташовані діаметрально протилежно, а отворів роблять кілька – це дозволить регулювати висоту зрізаючої трави газону за допомогою зсовуючих один відносно іншого труб і частково компенсує дисбаланс.

gazonkosa1 300x216 Як зробити саморобну газонокосаркуГотують основу ножа – до другої трубі приварюють металевий диск діаметром 180 мм з листової сталі товщиною 4 мм. Три ножі виготовляють зі старої ножівки по дереву – від полотна болгаркою відрізають смугу шириною 30 мм і нарізають її на відрізки по 120 мм довжиною. Роблять в ножах отвори за допомогою електрозварювання. Виготовлені таким чином ножі прикручують до основи болтами М6 з контргайками під кутом 120 градусів так, щоб вони вільно оберталися на осях. Це зроблено для того, щоб при зустрічі з каменем або яким-небудь іншим перешкодою ножі склалися. Розлучаються вони відцентровою силою при обертанні. Таких ножів вистачає на сезон повноцінного використання, але іноді можна заточити ножі і використовувати їх ще. Загальний діаметр диска з ножами становить 480 мм, при роботі ножі трохи відхиляються і смуга покосу дорівнює 400 мм. При виготовленні візки великих розмірів довжину ножів можна збільшити і тоді можна захоплювати більше трави при косовиці.

Працює така саморобна газонокосарка легко, косить без особливих зусиль густу траву і невеликий чагарник, не боїться зустрічі з камінням та іншими твердими перешкодами. Якщо бензопила знову знадобиться, досить просто відкрутити її від рами, провести заміну зірочки і встановити шину і «штурвал».