Як виготовити пилораму

Пилорама своїми руками нагоді тим, хто часто працює з деревом або хто планує будувати дерев’яний будинок. Згодом саморобна пилорама може служити додатковим джерелом доходу, адже на ній можна буде виконувати невеликі приватні замовлення по розпилу дерева. У будь-якому випадку інформація про те, як зробити пилораму своїми руками буде корисна.

pilorama Як виготовити пилорамуТі пристрої, які є у продажу, безумовно, зручні і функціональні, але коштують такі пилорами немало, тому, якщо у Вас є певний досвід роботи з металом і різними пристроями, то можна спробувати зробити пилораму самостійно. У даній статті наведено приклад саморобної пилорами з використанням частин від комбайна типу «Нива», наприклад, шківів. Токарних робіт у процесі виготовлення застосовується мало.

Для напрямних використана півдюймова труба і труба такого перерізу, щоб вона точно одягалася на півдюймову трубу з зазором в 1 мм.

pilorama1 Як виготовити пилораму

Основою пилорами (1,2) служать рейки з куточка 50 мм, встановленого стороною вгору. У цьому випадку коліщатка необхідно ретельно встановлювати, щоб вони стерлися про куточок (зазвичай встановлюють ребром кута вгору і в цьому випадку колесо не стирається). У якості «шпал» взяли профільну трубу 25х25 мм. Також між профільними трубками приварюється півдюймова труба з прикріпленими до неї кріпленнями колоди у вигляді кігтів. Ці кріплення вільно переміщаються і нахиляються, а затиск дерева відбувається після ударів молотком по кріпленнях, після чого вони самозаклинюються.

Вищевказані профільні трубки виступають за рейки і на цих виступах розміщені регулювальні болти М14х100 мм. Також на профільних трубках встановлюються «містки», на які укладаються колоди. Останні два «містка» розташовані на відстані 50 см для зручного розміщення коротких заготовок.

Шківи в оригіналі мають діаметр 30-32 см. Їх сточують на токарному верстаті так, щоб надітий ремінь виступав на пару сантиметрів. Корпуси шківів з маточини від «Москвича» приварені до трубок і вся ця конструкція переміщається по горизонтальних напрямних з півдюймової труби і може фіксуватися болтами (3). Ведений правий шків (4) автоматично натягується пружиною від амортизатора з мотоцикла «Касік», а лівий ведучий шків (5) фіксується, але його можна переміщати при зміні розміру стрічкової пилки. За правилами шківи повинні бути встановлені паралельно, але в даному випадку вони виконані з нахилом в 2-4 градуса, щоб не злітала стрічка.

Ролики повинні бути гартованими. У даній конструкції використаний роликовий вузол з набору підшипників – два підшипника 202 і задній підшипник більше на 2-4 мм (6,7). Ролики розташовуються на валу. Між підшипниками можна вставляти шайби при зміні ширини пилки. Вал вставляється в пару трубок (півдюймова і більше на пару міліметрів), з півдюймовою трубою вал зварюється зі зміщенням осей, лінія відзначена синім кольором (8). Вся конструкція кріпиться до напрямних трубках так, щоб роликовий вузол регулювався по висоті і переміщався в сторони з наступною фіксацією. Це необхідно для установки ширини отвору для обробки колод різного діаметра. На ролик, розміщений з боку веденого шківа встановлюється крапельниця для ЗОР (змащувально-охолоджуючої рідини).

Сама рама виготовляється з швелера 100, висота її 1,5 метра. Для більшої жорсткості її підсилюють «косинками» (9). Ріжуча частина переміщається по швелерах за допомогою гвинтів-шпильок (10). Для жорсткої установки ріжучої частини пилорами своїми руками передбачені болти з контр-гайками.