Як правильно зробити полив на дачі

З настанням літньої спекотної погоди перед багатьма дачниками гостро постає таке питання, як полив на дачі. Всі ми знаємо, що без води рослини не можуть рости і розвиватися, але і зрошення може призвести до плачевних результатів – у тому випадку якщо воно неправильне. Справа в тому, що на дачах можуть бути різні типи присадибних ділянок – газони, клумби, город і сад. Кожен з них вимагає індивідуального підходу в поливі і в даній статті мова піде про основні прийоми поливу для кожної ділянки.

Дерева і чагарники в саду в посушливу погоду потребують штучного поливі. Площа зрошення визначається по проекції крони, а глибина поливу повинна становити близько 60-70 см. Перед поливом формуються пристовбурні лунки, і вода заливається в них. У середньому норма поливу складає 300-400 літрів. Частот поливу залежить від віку дерев: молоді рослини віком до 15 років поливаються раз на шість днів, а більш дорослі кущі та дерева можна поливати рідше. Всі ці рекомендації загальні, і в першу чергу, необхідно відштовхуватися від конкретних погодних умов.

poliv 300x219 Як правильно зробити полив на дачіГазони поливаються з розбризкувачів зазвичай переносного типу. Взагалі за способом розміщення на газоні розрізняють поливаний обладнання рухомого та стаціонарного типу. Рухливе поливаний обладнання з механізованими системами використовують як для суцільного, так і для вибіркового поливу. Стаціонарне обладнання розміщується на газоні в певних місцях і обробляє тільки ті місця навколо, на які розрахована потужність виверження їх водяних потоків. Як правило, у таких систем процес поливу повністю автоматизований.

Необхідність поливу газонів залежить від погодних умов, стану трави і грунту. Глибина поливу трав’яних газонних покриттів складає близько 20 см. В середньому на один квадратний метр поверхні береться 20-30 літрів води. Якщо для видалення бур’янів газон оброблявся спеціальними хімічними складами, то після такої обробки кілька днів газон краще не поливати.

Квітники потребують регулярного розпушуванні, прополці, підгодівлі і поливі. Для великих квітників застосовують ручне або механізоване зрошення зверху (дощування), полив по борознах глибиною 10-18 см або полив напуском. Також застосовують підземний полив, промивку рослин водою і обприскування. Краще поливати квітники гущі, але рідше, тому що частий надмірний або недостатній полив для них шкідливий. Для поливу килимових рослин застосовують прийоми, характерні як для газонів, так і для квітників.