Як відполірувати автомобіль своїми руками

poliruvannya 300x213 Як відполірувати автомобіль своїми рукамиУ процесі експлуатації наші чотириколісні друзі поступово втрачають глянцевий блиск і яскравість фарб під впливом різних зовнішніх факторів, тому полірування автомобіля своїми руками абсолютно необхідна для повернення Вашого авто колишнього блиску. Крім того, в процесі полірування усуваються дрібні дефекти і мікротріщини, які можуть призвести до виникнення корозії.

Полірування автомобілів поділяють на два види – захисну і абразивну. Перша полірування здійснюється за допомогою різних паст, які захищають кузов автомобіля від впливу зовнішніх факторів, утворюючи на поверхні машини захисну плівку. Пасти для полірування бувають на основі воску або тефлону, але всі вони з часом змиваються.

Більш тривалий ефект дає абразивне полірування. Вона здійснюється в кілька етапів – спочатку знімають верхній шар фарби за допомогою шліфувальної шкурки, потім полірують поверхню спеціальної абразивної пастою, а потім, у разі необхідності, доопрацьовують результат і усувають похибки.

Поліруємо автомобіль

poliruvannya1 Як відполірувати автомобіль своїми руками

  1. Приготували матеріали та інструменти – шліфувальну шкурку із зернистістю Р2000 і Р2500, шліфувальний брусок, знежирювач і пульверизатор для води. Як приклад було взято автомобіль з явно видною подряпиною. Його встановили в приміщенні без протягів (щоб на поверхні не осідала пил) і заклеїли всі пластикові деталі малярським скотчем.
  2. Роботу почали з правого крила – знежирені його і розпочали усунення дефектів шляхом шліфування подряпин або рисок шліфувальною шкуркою або бруском до досягнення однорідної матовою поверхні. Поверхня періодично змочували водою з пульверизатора, щоб шліфувальна шкурка менше забивалась. Потім відшліфували і решту поверхню крила, щоб місце усунення подряпин після полірування не виділялось сильним блиском. Слід пам’ятати, що пересувати шкурку по поверхні слід в одному напрямку, а після проходження всієї деталі напрямок полірування слід міняти. Якщо шліфується велика деталь, наприклад, капот то його слід розділити на чотири частини і займатися по черзі кожною, довівши її до ідеального стану.
  3. Для наступного етапу – полірування застосували полірувальні машинку і спеціальну пасту. Її завдали НЕ ділянку поверхні і злегка зволожили з пульверизатора, можна зволожити також і полірувальну подушку. Потім встановили на машинці мінімальні обороти і розтерли пасту по поверхні крила. Після цього обороти збільшили до 1500 і, плавно переміщаючи полірувальні машинку в горизонтальному напрямку, почали процес полірування. Якщо паста висихає, то її потрібно повторно злегка змочити водою. Що стосується полировальной шайби, то для якісної полірування достатньо двох видів шайб – жорсткої (білого кольору) і для фінішної поліровки (чорного кольору). Для полірування світлих відтінків зазвичай використовую жорстку шайбу, а для темних кольорів – обидва види полірувальних шайб. У процесі полірування також необхідно стежити за температурою полірованої деталі, щоб вона не перегрілася.
  4. На фотографії видно межу між відполірованим ділянкою та неполірованих поверхнею.