Як зробити подрібнювач трави

podribnyuvach trava 243x300 Як зробити подрібнювач травиПодрібнювач трави буде корисний у багатьох випадках, наприклад, у підсобному господарстві він може стане в нагоді для подрібнення трави і додавання її в корм домашньої птиці і худоби. Якщо робити це вручну, то процедура займає багато часу, а за допомогою саморобного подрібнювача трави впоратися можна буде за лічені хвилини.

Працює цей пристрій за принципом кухонного комбайна – гострі ножі, розташовані в циліндровому корпусі, обертаються по колу з великою швидкістю і подрібнюють траву. Матеріал подається у верхній отвір, а подрібнена трава виходить із спеціального отвору, розташованого внизу збоку. Вихідний отвір закрито захисним коробом для запобігання розкидання трави, а під ним розташована ємність для збору подрібненого силосу. Висота стійок обрана з тим розрахунком, щоб було зручно підставляти звичайне відро.

В якості деталей для подрібнювача використані корпус від поламаного вітчизняного пилососа «Тайфун» (1), який ідеально підходить для подрібнювача, оскільки має верхній отвір відповідного розміру. Якщо непотрібного пилососа під рукою немає, можна використовувати іншу циліндричну ємність, наприклад, стару каструлю.

podribnyuvach trava1 Як зробити подрібнювач травиДвигун (2) взяли від старої пральної машини, його потужності 180 Вт цілком достатньо для поставленої задачі. Стійки виготовлені з прямокутного профілю розмірами 15х15 мм.

А для ножів (3) використовувалося старе ножівкове полотно.

Двигун, з якого знято шків, прикріплений до контейнера знизу на шпильках. Втулка для ножів (4) у вигляді циліндра висотою 40 мм, виготовлена ​​на токарному верстаті. Для затиску ножів використовуються водопровідні гайки діаметром 32 мм. На циліндричній втулці нарізається різьба під ці гайки, а також отвір під вал двигуна. Для фіксації на валу у втулці просвердлені 2 отвори діаметром 7 мм і в них нарізане різьблення М8 під стопорні болти. Для того, щоб ці болти, надійно фіксували втулку, на валу двигуна з протилежних сторін проточені невеликі майданчики.

У верхній частині циліндра на висоті 15 мм болгаркою зняті грані і утворений квадрат зі стороною 25 мм (5), на який будуть одягатися ножі.

Ножі виготовляються так: з пиляльного полотна болгаркою вирізаються 4 частини, в центрі кожного формується квадратний отвір зі стороною 26 мм. Ширину ножів вибирають залежно від жорсткості полотна, а розташовані вони повинні бути якомога ближче до дна. Стопорні болти втулки розташовуються зверху ножів. Ріжучі кромки ножів заточуються на чавилі.

Вихідний отвір в ідеалі має бути розташоване під ножами, але якщо такий варіант не доступний, можна використовувати і бічну поверхню контейнера. Отвір розміром 7х7 вирізають болгаркою. Їх жерсті виготовлений направляючий короб і прикріплений до подрібнювача болтами м3. Складається короб з двох частин. Внутрішня частина нахилена назовні, щоб не заважати встановленню ємності для збору подрібненої трави.

Платформа подрібнювача (6) зварена з прямокутного профілю 15х15 мм і являє собою усічену піраміду. Розміри її визначаються зручністю установки ємності для готового продукту, з цією ж метою не встановлена ​​одна з перемичок. Також платформа грає роль захисного кожуха двигуна і електроланок. До контейнера платформа прикріплена трьома болтами М6х45. Бічні її грані закриті бляшаними пластинами, які кріпляться на болтах М3. для цього в стійках нарізане різьблення.

Оскільки обертові з великою швидкість ножі дуже небезпечні, при роботі з подрібнювачем трави необхідно дотримуватися максимальної обережності.