Подрібнювач гілок своїми руками. Як зробити подрібнювач гілок

podribnyuvach 300x217 Подрібнювач гілок своїми руками. Як зробити подрібнювач гілокУ багатьох садівників і власників приватних будинків часто виникає необхідність у подрібненні гілок та інших подібних органічних відходів, наприклад, для формування компостної купи. Вручну таку працювати робити довго і виснажливо, тому краще використовувати подрібнювач.

Таке обладнання продається в магазинах садового інвентарю, але часто ці агрегати дуже потужні, а відповідно і відрізняються великими габаритами і високою ціною. Зустрічається і таке обладнання, яке, навпаки, занадто малопотужним і оснащено недостатньою кількістю ножів, що призводить до їх низької продуктивності. Також промислові подрібнювачі можуть мати обмеження по діаметру переробляються гілок – наприклад, в 2 см. Зустрічаються моделі з діаметром оброблюваних гілок 4 см, але коштують досить дорого. Вузьке вхідний отвір робиться для безпеки роботи з подрібнювачем, але в той же час обмежує його функціональність, оскільки на такому агрегаті можна подрібнювати не тільки гілки, а й фрукти і овочі наприклад.

Кращим варіантом є зробити садовий подрібнювач гілок своїми руками. Для цього зовсім не обов’язково купувати дорогі деталі і мати спеціальні знання.

Загальні принципи виготовлення подрібнювача


  • Двигун. Для такого обладнання знадобиться потужний мотор, щоб забезпечити достатню продуктивність пристосування. Що стосується типу двигуна, то краще брати бензиновий двигун, оскільки електричний мотор 3-4 кВт буде споживати багато електроенергії і буде неекономічним.
  • Ріжучий інструмент. Для садового подрібнювача можна вибрати в якості ріжучого елемента набір дискових пилок, причому треба вибирати якісний інструмент і різного розміру – від шістки до десятки. Це дозволить сформувати ріжучу крайку шиною 8 см. Така система дозволяє виготовити якісний ріжучий елемент, який можна буде використовувати довго і ефективно.

У магазинних подрібнювачів гілок в якості ріжучого інструменту зазвичай використовується дві пилки невеликого розміру, і тому вони швидко затупляются. Досить часто доводиться розбирати обладнання, знімати ножі і заточувати їх заново – саме тому слід відразу ж купувати якісні дискові пилки з хорошого металу.

  • Конструкція. Для установки мотора із сталевих труб необхідно зварити каркас, на який поміщають обраний двигун. З’єднати мотор з власне подрібнювачем можна за допомогою автомобільного шківа та якісного ременя. Всі ці деталі можна взяти в будь-якому автомагазині, причому підійдуть запчастини і для вітчизняних автомобілів.

Ріжучі диски насаджуються на сталевий вал діаметром 20 мм, а між ними надягають тонкі пластикові шайби з міцного матеріалу. Двигун на рамі повинен переміщатися щодо дискових пилок – для можливості регулювання натяг ременя приводу, а фіксувати його можна спеціальними болтами.

В якості додаткового елементу на раму подрібнювача можна прикріпити завзятий брусок, який буде служити упором для гілок в процесі подрібнення.

Варіант подрібнювача з дисковими пилами

Для такого обладнання не потрібен потужний мотор, тому був обраний двигун від мотоблоки МБ-1 з потужністю 5 к.с. з шківом відбору потужності.

В якості ножів використовуються дискові пилки з твердосплавними насадками, точніше їх пакет з декількох штук. У промислових подрібнювачах використовують невелику кількість різальних елементів, в цьому ж випадку можна зробити пакет пив розміром 8 або 10 см. У даному прикладі в измельчителе встановлено 25 дискових пилок по дереву, які утворюють пакет товщиною 8 см.

Такий варіант зручний ще й тим, що при виході з ладу одне з пив, її можна легко замінити, купивши потрібну дискову пилу в магазині інструменту.

Для посадкової осі для пилок з посадковим діаметром 20 см застосували різьбову шпильку М20 і використовували відповідні гайки і шайби. На дискових пилах ширина твердосплавного зуба більше товщини власного металевого диска, тому необхідно виготовити шайби з тонкого пластику для розділення кожної пили – щоб зуби не чіпляє один за одного.

Також у измельчителе застосовані недорогі автомобільні запчастини: шків від генератора ВАЗ, відповідний до діаметра осі, підшипники проміжного валу КПП від ВАЗ з внутрішнім діаметром 20 мм.
Рама подрібнювача кріпиться на штанзі мотоблока так, щоб переміщатися уздовж неї для натягування ременя приводу, фіксується вона двома спеціальними болтами. На рівні осі подрібнювача в районі упирання подрібнюваної гілки або стебла рослини прикріплюють завзятий профіль.

podribnyuvach1 300x225 Подрібнювач гілок своїми руками. Як зробити подрібнювач гілокДля прийому подрібнювального продукту зроблено верхній кожух у вигляді розтруба – приймач, а знизу також зроблений кожух, щоб запобігти розкидання подрібнених частинок.
У даному измельчителе легко переробляється не тільки деревина (можна переробити навіть гілку діаметром з держак лопати), а й фрукти з освіту пюре і соку. Продуктивність даного обладнання дуже висока.

При роботі з будь-яким подрібнювачем необхідно дотримуватися техніки безпеки, чи не підштовхувати гілку до самого різального елементу, не обробляти невідповідні продукти (наприклад, пластик), які можуть поранити своїми осколками працівника. Працювати краще в захисних окулярах, а розмір приймача зробити таким, щоб туди не могла пройти рука людини.

За наявності певної вправності самостійно виготовити подрібнювач для гілок та інших органічних відходів не складає труднощів, зате потім можна швидко і зручно переробляти будь-які органічні відходи для компостної суміші.