Як зробити плетений паркан

Плетений паркан користується популярністю при декоруванні дачних ділянок і заміських будинків, а крім привабливого зовнішнього вигляду такий паркан відрізняється простотою у виготовленні, так само як і паркан з профнастилу. Конструкція плетених огорож досить проста, а в якості матеріалу використовуються гнучкі прути, що робить тин досить дешевим. Але існують деякі тонкощі заготівлі матеріалів та виготовлення забору, про які піде мова в статті.

 Як зробити плетений парканВ якості матеріалу для плетеного забору підходять прути тільки двох рослин: верби і ліщини. І якщо верба досить поширена, то ліщина росте тільки в південних регіонах і знайти його досить непросто. Існує деякі чагарники, зовні схожі на вербу, але мають більш рихлу серцевину. Вироби з таких прутів недовговічні і можуть використовуватися тільки для дизайну внутрішніх приміщень з постійною вологістю і температурою.

Для заготівлі використовуються прути товщиною 2-3 см (для великої огорожі) і 1-2 см (для маленького парканчика). Заготовлювати вербові прути краще ранньою весною чи пізньою осінню. Нарізані прути очищають від кори, попередньо помістивши лозу товстими кінцями у відро з водою. Після закінчення тижня можна приступати до очищення прутів за допомогою спеціального пристосування – щемілки.

У щілину інструменту вставляється прутик і тягнеться на себе, внаслідок чого кора легко знімається. Потім прути просушують і при необхідності розкривають морилкою для отримання темно-коричневого відтінку. При бажанні можна покрити прути лаком, але краще вибирати матовий склад, щоб лоза мала більш природний вигляд.

Облаштування плетеного забору починають з виготовлення основи – колів з обробкою анти септиком, які вбивають у землю через рівні проміжки. Якщо необхідно зробити паркан більш довговічним, то можна використовувати замість дерев’яних кілків металеві стрижні. Для кращого вигляду забору їх необхідно пофарбувати коричневою фарбою в тон прутів. У разі використання дерев’яних кілків можна викопати на місці тину дренажну траншею і засипати її піском – вода буде швидше вбиратися, і паркан не буде гнити. Оскільки пісок не є надійним фундаментом, траншея повинні мати глибину не менше 0,5 метра.

Крок установки колів вибирається залежно від розміру прутів, але зазвичай він становить півметра. Попередньо можна спробувати, як буде гнутися лоза для визначення відстані між кілками. У початку і в кінці забору кіля основи необхідно розташовувати ближче один до одного, щоб надійно закріпити вплітали прути. Краще скріпити кінцеві прути у верхній частині забору за допомогою дроту. Між кілками основи вставляються проміжні кілочки, навколо яких буде обплітають лоза.

Перед плетінням паркану, прути краще замочити, щоб вони були більш гнучкими і щільно з’єднувалися між собою. Якщо потримати прути над парою, то їх гнучкість буде ще більше, а після охолодження міцність повернеться назад. Слід пам’ятати, що парова лазня не застосовна у випадках, якщо лоза вже пофарбована або розкрита лаком.