Як зробити підлогу з тераси

Традиційним матеріалом для терас здавна вважалося дерево, але зараз не менш популярні покриття з деревинно-стружкових матеріалів та пластику, які виглядають також привабливо, як і дерево, але володіють кращими характеристиками. Який підлогу для тераси і з якого матеріалу обрати залежить від конкретних умов, тому не зайвим буде ознайомитися з особливостями покриттів для тераси.

Дерев’яні настили

terrsa1 Як зробити підлогу з терасиСучасне захоплення натуральними матеріалами лише посилило популярність дерев’яних настилів, сьогодні вони на піку моди. Вибір деревини для них вельми широкий – від різноманітних порід європейської зони до екзотичних видів тропіків. Серед м’яких порід найбільш популярна сибірська модрина та інші хвойні дерева, стійкі до гниття і шкідників-комах. Для додаткового захисту деревини використовують як традиційні, так і нові способи – наприклад, просочення дерева пароподібним складом. Порівняно недавно з’явився і ще один матеріал – термодеревина. Витримане протягом 24 годин в камері при температурі 250 градусів дерево набуває підвищену стійкість до атмосферних явищ і стає темніше за кольором. З тропічних порід дерева популярні представники тропіків. Для догляду за настилом з будь-якої породи дерева застосовують масляні захисні склади і спеціальні лаки.

Настили з деревинно-стружкових матеріалів з пластиком

terrsa2 Як зробити підлогу з терасиТакий вид терасових покриттів являє собою монолітні або пустотілі елементи з деревинно-стружкових матеріалів з полімерними сполучними. Зміст пластику й дерева в них коливається від 25 до 40%, тому такі матеріали легше масиву дерева. Виглядають такі матеріали також як і деревина, а для догляду за ними теж використовують спеціальні захисні склади.

Варіантів підлог для терас існує безліч. Можна укласти гладкі дошки з яскраво вираженою текстурою або чергувати лицьові і тильні сторони елементів з різною поверхнею. Від дизайну покриття залежить і його практичність – гладкі дошки більш легкі в догляді, ніж настил з рельєфних елементів.

Укладання підлог для терас

Укладання терасових покриттів може здійснюватися стик у стик або ж на підстильному каркасі. Для монтажу дерев’яних настилів використовують різні конструкції – від шурупів з неіржавіючої сталі до спеціальних монтажних конструкцій.
terrsa3 Як зробити підлогу з тераси
    

  1. Шурупи-саморізи для твердих порід дерева.
  2. Затискні скоби, що закріплюються шурупами.
  3. Кріпильна система з монтажними кліпсами, які жорстко кріпляться до основи.
  4. Хрестоподібні елементи кріплення, що закріплюються із зворотного боку дощок.
  5. Монтажні кліпси для кріплення до балок підстави.
  6. Кріпильні елементи з прихованими шурупами.
  7. Здвоєні металеві куточки для закріплення дощок «в замок».
  8. Монтажні клеми з засувками для несучої конструкції.
  9. Каркасна конструкція з монтажними кліпсами без шурупів.