Як зробити підлогу в гаражі

Якщо Ви хочете, щоб гараж став надійним домом для Вашого автомобіля, і в ньому було безпечно зберігати речі, необхідно грунтовно підійти до облаштування боксу і зробити бетонну підлогу в гаражі своїми руками. Такий вигляд підлоги надійно захистить і від проникнення грабіжників, і від вогкості і холодів. Головне при облаштуванні бетонної підлоги дотримуватися технологію, яка наведена нижче.

pidloga garazh 224x300 Як зробити підлогу в гаражіПершим етапом обладнання підлоги в гаражі є підготовка основи, в якості якого може виступати як грунт, так і бетонний настил. Якщо підлога настилається за старим бетонному покриттю, то роботи належить менше. Необхідно лише очистити старе бетонну основу від бруду і сміття і покрити грунтовкою з хорошими проникаючими здібностями. Можна використовувати і акриловий грунт, який зв’яже покриття підлоги з бетонною основою.

Якщо в якості основи передбачається грунт, то доведеться провести більше операцій, пов’язаних з підготовкою основи. Для початку вибирають грунт на глибину 20 см по всій площі підлоги і добре утрамбовують дане поглиблення. Краще робити це за допомогою спеціальної трамбування, яка ущільнити шар грунту. Далі поглиблення затьмарюється шаром гідроізоляції, а саме щільною поліетиленовою плівкою. Потім поглиблення затьмарюється піском або дрібним щебенем, який також ретельно утрамбовується. Для утеплення підлоги на цьому етапі можна застосувати пінопласт – листи товщиною 10 см і шириною 1 метр укладаються уздовж стін по периметру гаража.

Тепер необхідно встановити планки (маячки), за якими буде вирівнюватися підлогу. Для цього підійдуть металеві куточки, труби, дерев’яні бруски або дошки. Їх встановлюють прямо на підставу або на спеціальні штирі, які можна регулювати в процесі вирівнювання. Розміщення напрямних щодо рівня підлоги регулюють за допомогою довгого будівельного рівня або оптичного нівеліра. Перед заливанням бетону напрямні слід змастити відпрацьованим технічним маслом, щоб без зусиль вийняти їх із застиглої стяжки.

Для формування підлоги можна використовувати як готовий бетон, так і виробляти змішування компонентів для суміші на місці. Для приготування розчину необхідна бетономішалка, а також матеріали: цемент (марка М500), щебінь, пісок і вода. Пропорції для бетону наступні: 1 частина цементу, 4 частини щебеню, 2 частини піску і 0,4 частини води. Для міцності бетону в нього додають армуючу добавку (або проводять армування стяжки за допомогою спеціально сітки). Для кращої пластичності бетонного розчину додають пластифікатори, які збільшують термін служби бетону.

Укладати бетонну суміш на підготовлену основу слід дуже акуратно, щоб не зрушити напрямні. Для ущільнення і вирівнювання бетону краще використовувати спеціальний будівельний вібратор, який сприяє підвищенню якості стяжки. Чистове вирівнювання бетону виробляють правилом: його переміщують по напрямних по напрямку від задньої стіни гаража до виходу. Потім бетон залишають висихати, а наступного дня виробляють шліфування поверхні стяжки. Якщо в наявності немає будівельної затирочної машини, можна зробити це вручну. Для цього застосовують корундові сітки, вставлені в пристосування для шліфування, якими вручну затирають підлогу в гаражі.

Після затирки підлогу підмітають і протягом 3-х днів зволожують стяжку, щоб у ній не утворилися тріщини. Якщо роботи проводяться влітку, то підлогу в гаражі своїми руками накривають плівкою після зволоження для запобігання швидкого висихання.