Як перетягнути салон

salon Як перетягнути салонПеретяжка салону своїми руками знадобиться в тому випадку, якщо через деякий час користування автомобілем салон втратив чистоту і свіжість та хімчистка вже не допомагає. Особливо це стосується світлих салонів, які втрачають свою привабливість дуже швидко, все-таки в салон автомобіля потрапляє велика кількість пилу і бруду. Купувати нові крісла не зовсім розумно, а от призвести перетяжку обшивки дверей та інших елементів своїми руками набагато дешевше і простіше. Звичайно, доведеться докласти деяких зусиль і проявити вправність, але результат напевно порадує автовласника.

Для автомобільних сидінь можна придбати нові чохли придатної форми і кольору, а обшивку дверей і підлокітника поміняти самостійно, підібравши потрібний колір тканини. У даному випадку обрана синьо-чорна гама салону, тому тканина використовується яскраво-синього кольору. Перетяжку салону краще починати з обшивки дверей. Під час робіт нам знадобляться викрутки різного розміру, одна загнута на кінці на 90 градусів викрутка для заправлення тканини всередину двері і клей.

Перетяжка обшивки дверей

salon1 Як перетягнути салон

 1. Знімаємо дверну обшивку і очищаємо двері орт забруднень і пилу.
 2. Додаємо обраний матеріал до дверей і обрізаємо його по контуру.
 3. Вирізаємо контури дверної ручки.
 4. Починаємо за допомогою викрутки заправляти тканину по контуру обшивки.
 5. Малюємо по стику лінію точних обрисів обшивки і вирівнюємо тканина, залишаючи припуски з усіх боків.
 6. Наносимо на двері трохи клею по контуру поблизу краю і за допомогою плоскої або загнутою викрутки заправляємо тканина всередину. Під час роботи необхідно розправляти і натягувати тканину, щоб не утворилися складки і обшивка була рівною.
 7. Оформляємо отвір для склопідйомника. Продавлюємо тканина в отвір…
 8. … І обережно розрізаємо її на частини, щоб загнути краю до обшивки і приклеїти їх із зворотного боку.
 9. Так виглядають готові двері, перетягнуті новою тканиною.

Обшивку передніх дверей виробляємо за тим же принципом. Після закінчення робіт з дверима можна приступати до перетяжки підлокітника. Ця частина салону також повинна бути виконана в загальному стилі. Оскільки підлокітник складається з декількох частин для його оформлення була обрана тканина чорного і синього кольорів.

Перетяжка обшивки підлокітника

salon2 Як перетягнути салон

 1. Демонтуємо підлокітник з сидіння, розбираємо його і готуємо викрійки – додаємо підлокітник до паперу і обводимо його контури по периметру. Вирізавши обведені частини, отримуємо викрійки його елементів.
 2. Вирізавши деталі з тканини з урахуванням припусків на підгибку, виробляємо примірку деталей підлокітника.
 3. Потім зшиваємо шви нижній частині підлокітника і починаємо натягувати тканину.
 4. Туго натягуємо тканину, щоб не було складок, і приклеюємо її по периметру.
 5. Ту ж операцію повторюємо для верхньої частини підлокітника.
 6. Збираємо підлокітник і ставимо на місце.