Паркани з профнастилу. Як змайструвати паркан із профнастилу

zabor 300x222 Паркани з профнастилу. Як змайструвати паркан із профнастилуЗ появою сучасних матеріалів питання огорожі присадибної ділянки стає все менш проблематичним, наприклад, спорудити паркан з профнастилу своїми руками зовсім не складно, а виглядає він дуже гідно. Паркани з профнастилу не вимагають значного вкладення коштів і зусиль, зате довго служать і добре виглядають.

Профнастил або профільований лист – це сучасний матеріал, що з’явився порівняно недавно, але вже міцно влаштувався на ринку будівельних матеріалів. Крім відмінних експлуатаційних характеристик профнастил також має таку перевагу, як безліч варіантів зовнішнього вигляду. Він може бути оцинкованим або покритим пластиком, різних кольорів і з різною формою профілю.

Побудувати паркан своїми руками з профнастилу може будь, необхідно лише дотримуватися деяких правил і особливості, а також мати у своєму арсеналі набір необхідних інструментів.

Як зробити паркан з профнастилу

  • Починають роботи з точних вимірів периметра майбутнього огородження та розмітки паркану. Також необхідно позначити місця стовпчиків огорожі і розташування хвіртки і воріт.
  • Потім приступають до зведення фундаменту паркану. Для того, щоб огорожа прослужила достатньо довго, необхідний міцний фундамент. В якості такої підстави можуть послужити металеві труби діаметром 100 мм. Їх довжину визначає висота огорожі.
  • Після цього приступають до установки трубних опор, які розташовують строго по прямій, заздалегідь визначивши відстань між ними (зазвичай воно дорівнює 3 метрам).
  • Для цього по землі натягують шнур і відзначають місце розташування кожної труби. Потім копають яму для труби, глибина якої повинна бути не менше 1 метра, а краще півтора. Потім трубу закріплюють строго вертикально. Для перевірки її положення застосовують вертикальний рівень або висок.

zabor1 Паркани з профнастилу. Як змайструвати паркан із профнастилу

  • Після встановлення всіх труб перевіряють прямолінійність їх розташування, натягну поверху шнур від першого до останнього стовпа – всі труби повинні його стосуватися.
  • Перевіривши точність розташування труб приступають до заливання ям бетоном. Розчин готують з розрахунку 1 відро цементу на 2 відра піску і на 3 відра щебеню. Труби заглиблюють на півтора метра, заливають бетоном на 1 метр, верхню частину обмотують руберойдом і засипають піском. Розчин повинен висихати протягом не менше трьох діб, це дасть гарантію міцного підстави, яке простоїть довгі роки.
  • Потім на опори прикріплюють металеві рейки товщиною 3-5 мм методом зварювання або за допомогою кріплення. Для забору висотою в 2 метри достатньо трьох рядів планок. Для захисту каркаса від корозії всі його елементи – і стовпи, і рейки покривають грунтовкою.
  • Після складання каркаса приступають до закріплення профнастилу. Кріплять його до рейок за допомогою оцинкованих болтів або заклепок. Відстань між місцями закріплення повинно бути 20-30 см один від одного.