Опалення гаража своїми руками. Як провести опалення

otoplenie garaja Опалення гаража своїми руками. Як провести опаленняЯк правило, опалення гаража використовується рідко, але якщо власник автомобіля піклується про збереження своєї машини, то необхідно задуматися про індивідуальне опалення. У опалюваних гаражів є як переваги, так і недоліки. До плюсів можна віднести можливість підтримки в сухому і теплому гаражі сприятливого для утримання автомобілів мікроклімату і в цьому випадку довговічність машини збільшується, а проводити ремонти або технічне обслуговування автомобіля набагато приємніше в опалювальному приміщенні. До того ж в холодну пору року на прогрів автомобіля, що зберігається в теплому гаражі, не треба витрачати багато часу, і машина заводиться швидко і легко. Ще одним позитивним моментом є можливість використання опалювального гаража в якості ремонтної майстерні.

Існують і негативні моменти використання систем індивідуального опалення в гаражах. Наприклад, у випадку, якщо автомобіль щодня використовується в зимовий час, на його днище і підкрилки осідає шар вологи і снігу, а теплому гаражі ця волога починає активно впливати металеві частини кузова і автомобіль починає іржавіти. Це призводить до скорочення терміну служби автомобіля. У той же час в холодних гаражах ця волога замерзає і тому не так активно вражає кузов автомобіля. Ще один момент, який необхідно враховувати, цей той факт, що зазвичай гаражі будують без урахування теплозбереження і тому їх конструкція і товщина стін не спрямовані на збереження тепла. У зв’язку з цим ефективність опалення таких гаражів задоволена низька і тому якщо гараж знаходиться в процесі будівництва і там передбачається система опалення, в конструкції його необхідно відразу передбачити утеплення гаражних воріт і стін.

Вирішення питання опалення за допомогою саморобних електронагрівачів з відкритими спіралями не припустимо, оскільки випаровування бензину, іноді присутні в гаражах, і їх контакт з відкритим нагрівальним елементом, можуть призвести до трагічних наслідків. Переносні промислові електронагрівачі також не є кращим вирішенням питання, оскільки мають низьку тепловіддачу.

garazh chema Опалення гаража своїми руками. Як провести опаленняОдним з ефективних варіантів опалення гаража є система опалення водяного типу з індивідуальним джерелом тепла. Облаштувати опалення в гаражі за таким принципом можна самостійно, попередньо ознайомившись зі схемою, зображеної на малюнку. На малюнку А, що демонструє приєднання патрубка, зображені:

 1. стяжні гайки
 2. шайби
 3. ущільнюючі прокладки
 4. стінки котла
 5. патрубок

На малюнку Б наведена схема опалення, в ній використані наступні елементи:

 1. кришка розширювального бачка
 2. розширювальний бачок
 3. стояк
 4. електричний котел
 5. приєднання патрубків з ущільненням
 6. патрубок
 7. з’єднувальні шланги
 8. металеві пластини конвектора
 9. труби конвектора
 10. клема електроживлення Тена сам ТЕН
 11. регулювальний вентиль
 12. зливний кран

Принцип дії даної системи опалення заснований на відміну об’ємної ваги гарячої та холодної води, через що в даній системі виникає односпрямований потік нагрітої рідини. Вода, підігріта ТЕНом в котлі, піднімається в його верхню частину і надходить по трубах до конвектора. Там вона віддає тепло приміщенню, охолоджується і стає важче, в результаті чого опускається вниз і знову потрапляє в котел. У зв’язку з цим котел необхідно розташовувати нижче радіатора (конвектора) – це сприяє підвищенню швидкості руху води і циркуляційного тиску в системі опалення.