Як зробити огорожу з штахетника

 Як зробити огорожу з штахетникаНезважаючи на різноманіття сучасних огорож – кованих, плетених, цегляних, дощатих і т.д. – Класичний паркан з паркану все так само часто можна зустріти на вулицях населених пунктів. Такий паркан – це не тільки данина традиціям, а й недорогий, витончений і стильний вигляд огорожі.

Для забору з паркану будуть потрібні бруси для стовпів з перетином 100х100 мм, дошки для горизонтальних планок розміром 40х100 мм і вертикальні штахетники перетином 25х80 або 90 мм. Як кріплення будуть потрібні саморізи, довгі болти з гайками та шайбами. А ще слід приготує цемент, пісок і гравій, а також петлі для хвіртки.

Спочатку встановлюють стовпи, починаючи з кутів. Вкопувати їх безпосередньо в землю не варто, краще встановити їх на забетоновані в грунт металеві анкери. Для цього висвердлюють в землі лунку на глибину 80-100 см, занурюють у неї азбестоцементну чи бляшану трубу. У трубу встановлюють оцинкований анкер і заливають її бетоном. Трубу трохи піднімають, щоб внизу лунки утворилася бетонна «підошва», яка запобіжить виштовхування труби в морози. Через 3 дні можна приступати до установки стовпів. Їх кріплять до анкерів довгими болтами або шурупами-«глухарями». Брус для стовпів попередньо обробляється шліфувальної машинкою.

Горизонтальні планки з скосом верхньої кромки вставляють у пази стовпів і фіксують саморізами. Потім кріплять штахетники -кожну 4-ма саморізами, дві до верхньої і дві до нижньої планки. Отвори під саморізи в штахетники краще попередньо просвердлити за допомогою шаблону. Закручування саморізів полегшить їх попередньої змочування в оліфі – вона послужить мастилом, а після висихання хвіртку спочатку збирають а потім навішують в обраному місці на одному з стовпів.

Після установки паркан з штахетника забарвлюють фарбами на основі мінеральних пігментів і алкідних смол. Такі покриття підкреслюють текстуру дерева, що виглядають більше привабливо, ніж фарбування олійною фарбою або емаллю. При фарбуванні слід ретельно пофарбувати торці брусків і дощок паркану. Покривати паркан краще двома шарами фарби – перший раз фарбують окремі деталі паркану, а потім вже весь паркан в зборі.

Огорожа з штахетника своїми руками

shtaheta1 Як зробити огорожу з штахетникаshtaheta2 Як зробити огорожу з штахетника

 1. Підрізаємо верхню крайку стовпів, щоб з них швидше стікала дощова вода.
 2. Розгорнувши стовп на 90 градусів, скошуємо його протилежну крайку.
 3. Розмічаємо на стовпах пази для горизонтальних планок. Між лініями робимо кілька пропилів дисковою пилкою, крайній з яких (ближній до верхівки) повинен бути під нахилом в 10 градусів.
 4. Вибираємо стамескою залишилася між пропилами деревину і формуємо пази.
 5. Верхні кромки горизонтальних планок також скошуємо.
 6. Верхівки штахетника підрізають під кутом ножівкою по дереву.
 7. Виставляємо стовп по вертикалі.
 8. Для вирівнювання висоти стовпів між верхівок вже встановлених стовпів натягують шнурок.
 9. Вставляємо горизонтальні планки в пази до середини, крім крайніх стовпів.
 10. Кріпимо штахетник цвяхами або саморізами.
 11. Штахетники однієї довжини можна вирівняти, спираючи їх нижню частину на прибиту до стовпів рівну дошку.
 12. Збираємо хвіртку. Спочатку кріпимо до поперечок два крайніх штакетника.
 13. Після цього перевіряємо прямокутність каркаса і закріплюємо по діагоналі хвіртки укосину.
 14. Кріпимо інші штахетники і навішуємо хвіртку на один з стовпів.
 15. Встановлюємо на хвіртку ручку.