Навіс для машини. Як зробити навіс для машини

naves 300x174 Навіс для машини. Як зробити навіс для машиниНавіс для машини, зроблений своїми руками, не замінить повноцінний гараж, але він цілком впорається із захистом автомобіля від сонячних променів і опадів. Такий варіант укриття підходить більше для використання в міжсезоння і влітку, а в холодну пору року краще перевести машину в гараж.

Навіс для машини або, як його ще називають, річний гараж може бути встановлений на будь-якій рівній майданчику, і краще, якщо однією зі сторін він примикає до якого-небудь стаціонарному будівлі – будинку, сараю або майстерні. Можна зробити навіс окремо вартим, але дві його стінки зробити дощаними. У цьому випадку навіс буде надійно захищати машину від косого дощу і граду.

Дах навісу треба виконувати з легким нахилом для забезпечення стоку дощової води по ринві. Потім дощова вода потрапляє в дренажну систему.

Виготовити річний навіс своїми руками не складе труднощів навіть для початківця майстра. Для виготовлення його знадобляться наступні доступні і недорогі матеріали:

 • Бруси для стійок розміром 100х100 мм, оброблені антисептиком;
 • Дошки для крокв і прогонів завтовшки не менше 30 мм;
 • Кріплення – цвяхи, болти (металовироби);
 • Матеріал для покрівлі – профільовані металеві листи.

Як правило, роботу з будівництва навісу починають з монтажу стійок. При цьому важливо визначити їх правильне положення – вони повинні бути розташовані двома паралельними один одному лініями. Для початку визначають за допомогою шнура лінію установки першого ряду стійок, а потім за допомогою другого шнура і шаблону у вигляді прямокутного трикутника зі сторонами із співвідношенням 3:4:5 визначають положення вузького боку навісу і потім – другої лінії стійок. Після цього можна розмітити місця встановлення окремих стійок. Потім слід перевірити прямоугольность проведеної розмітки шляхом вимірювання довжини обох діагоналей. Якщо вони однакові, то розмітка проведена правильно. Потім приступають безпосередньо до монтажу каркасу навісу. Якщо стоки просякнуті антисептиком, то їх можна просто вкопати в землю. Приблизний креслення з розмірами річного навісу для машини наведений на малюнку.

Як побудувати навіс для машини

 • Після визначення положення стійок їх встановлюють на рівній відстані один від одного з ретельним вивірених їх місцерозташування по вертикалі. Потім засипають поглиблення, в яких встановлені стійки землею і ретельно утрамбовують її.
 • За допомогою мірної рейки або шнура, а також трикутника шаблону визначають положення стійок щодо кутових стійок.
 • Вбивають на рівній відстані від верхнього краю стійок цвяхи і кладуть на них рівну дошку. Якщо дошка лежить строго горизонтально, то висота всіх стійок однакова.
 • Поєднують торці обох дощок, що утворюють балку, і розмічають положення крокв. Балку необхідно укласти таким чином, щоб вона виступала за межі крайньої стійки на ширину ринви.
 • У стійках і балці просвердлюють отвори і з’єднують ці елементи між собою за допомогою болтів і гайок. Під головки гайки і болти необхідно підкласти широкі шайби. Краще укладати і кріпити балку удвох з помічником.
 • Крокви кладуть на балки і прибивають цвяхами через металеві прокладки. При правильному підборі висоти і послідовності укладання крокв виходить ухил у бік ринви.
 • Спочатку до торців крокв кріплять бічні карниза, а потім вже – передні і задні. Перед монтажем заднього карниза встановлюють ринву.
 • Потім кріплять верхні підкоси, які виконують не тільки декоративну функцію, а й разом з гратами для рослин надають всій конструкції навісу додаткову жорсткість.
 • Потім приступають до укладання покрівельних металевих листів, починаючи роботу з перекриттям від нижнього краю ската. Металеві листи повинні нависати над водостічним жолобом. Самі листи прибивають спеціальними цвяхами з широким капелюшком, підкладаючи під них тонкі гумові прокладки.