Надбудова будинку. Як збудувати надбудову будинку

perebudova 300x205 Надбудова будинку. Як збудувати надбудову будинкуПеребудова будинку – вельми важлива подія і часто пов’язане воно з певними незручностями. Для зведення їх до мінімуму надбудова будинку повинна проходити максимально швидко, і це можливо, якщо застосовуються сучасні матеріали та конструкції швидкої збірки.

У даному прикладі реконструкція полягала у піднятті даху в малоповерховому будинку. Роботи ці затівались для створення під дахом житлової мансарди, раніше незадіяного горище після переробки перетворився на житлову кімнату площею 30 кв. метрів. Оскільки мешканці на час переробки нікуди не з’їхали, проводити роботи необхідно було максимально швидко. Для цього були задіяні каркасно-рамні дерев’яні конструкції. Роботи з демонтажу даху, зведення нових стін і укладання вітрозахисних плит були проведені за один день.

Спочатку розібрали стару черепицю і кроквяний каркас. З верхнього перекриття прибрали стару черепицю і балки і встановили два готових елемента для торцевих стін будинку. Елементи ці являють собою каркас з дерев’яних балок, обшитий з двох сторін ДСП, всередині вони заповнені теплоізоляційним матеріалом.

Потім торцеві стіни скріпили один з одним поздовжніми балками, які для надійності ще з’єднали вертикальними елементами. Потім до балок прикріпили крокви з урахуванням майбутніх вікон і димаря. Готову конструкцію закрили плівкою для захисту від дощу. Через кілька днів приступили до обшивки стін мансарди всередині і зовні. Обшивали ДСП, всередині стіни заповнювали теплоізоляцією (товщина шару 16 см). Потім стіни обштукатурили.

Після цього приступили до вікон. Одне з них зробили комбінованим – перехідним з даху на стіну. Потім провели роботи з оздоблення інтер’єру, проводці комунікацій і установці електроустаткування.

Технологія надбудови будинку

perebudova1 Надбудова будинку. Як збудувати надбудову будинку

perebudova2 Надбудова будинку. Як збудувати надбудову будинку

 1. Розбираємо старий дах, починаючи з черепиці, а після неї – кроквяний каркас.
 2. Прибираємо залишки старої черепиці і крокв.
 3. Готовий елемент для торцевих стін піднімаємо на дах за допомогою крана.
 4. Підганяємо деякі деталі під потрібний розмір.
 5. Встановлюємо торцеву стіну – готовий елемент, що складається з каркаса, обшитого ДСП.
 6. Повторюємо роботи для другої торцевої стіни будинку і з’єднуємо обидві сторони дерев’яними поздовжніми балками.
 7. До поздовжніх балках кріпимо крокви на певній відстані один від одного.
 8. Визначаємо місця вставки вікон у мансарді і в тих місцях кріпимо до балок горизонтальні балки.
 9. Кроквяна конструкція також передбачає виведення димоходу за межі даху.
 10. Кріпимо від гребеня даху спеціальні вітрові розпірки.
 11. Побудований каркас даху вкриваємо плівкою для захисту від дощу.
 12. Через кілька днів до каркаса даху кріпимо обрешітку, потім покрівельні листи і вбудовуємо вікна мансарди.