Як змайструвати міжповерхові сходи

У будь-якому будинку вище одного поверху є міжповерхові сходи, вони служать не тільки як сполучна ланка між приміщеннями, а й виступає як декоративний елемент. Існують різні види сходів, і для кожного індивідуального будинку слід вибирати відповідний варіант з урахуванням максимального комфорту і безпеки пересування по сходах.

shody 241x300 Як змайструвати міжповерхові сходиОсновним елементом сходів служать ступені, їх горизонтальну площину називають проступ’ю, а вертикальну – підступенком. Їх розміри визначають кут підйому сходів – висота підсходинки і ширина проступи утворюють трикутник підйому, який є однаковим як для прямих, так і для забіжних ступенів.

Правильне співвідношення підступенка і проступи гарантує зручність сходів. Для них вивели спеціальну величину підйому, орієнтовану на крок дорослої людини, яка дорівнює в середньому 63 см. Так як по підійматися вгору по сходах важче, взяли зменшену довжину кроку. Виходячи з цих розрахунків була виведена формула, згідно з якою подвійна висота східця і ширина проступи разом складають 63 см.
Відповідно, чим вище підступенок, тим вже повинна бути проступ. Оптимальним вважається співвідношення 17 см підступенок і 29 см ширина проступи. Мінімальна ширина проступи складає 26 см, в іншому випадку сходи буде важка для підйому. Враховуючи перераховані вище співвідношення можна вибирати і більш пологий варіант сходів.

Місце розташування сходів зазвичай вибирають в центрі будинку, щоб було можливо зручно і швидко добиратися з одного приміщення в інше. Розробка проекту обов’язково включає прорахунок всіх розмірів, в тому числі і величину сходової клітини і відповідно – довжину сходів. При розрахунку сходів краще не економити на просторі, так як це може призвести до втрати комфорту пересування по сходинках.

Проста по конструкції міжповерхові сходи може бути виготовлена ​​і самостійно за наявності деякого досвіду. Перила та тятиви таких сходів можна виготовити з деревини хвойних порід, а щаблі з більш твердих сортів дерева – бука або дуба. Щаблі в даному випадку спираються на вирізи тятив. Існують також варіанти вставки ступенів в пази тятив або врізання щаблів безпосередньо в тятиви. Також необхідно визначити підйом сходи, він розраховується як частка від ділення відстані між статями поверхів на кількість ступенів, при цьому важливо, щоб щаблі були абсолютно однакові за розмірами.

Перетин тятив вибирають залежно від ширини прольоту. На початку сходів споруджується масивна вхідні щабель, на яку спираються тятиви. Кріплять її на забетонованих сталевих анкерах. Сходинка просвердлюють і закріплюють нагвинченими на анкери гайками. Решта ступенів укладаються на вирізи тятив і з’єднуються дерев’яними шкантами. Потім прикріплюють до тятив стійки поручнів за допомогою оцинкованих болтів. Верхню щабель монтують на рівні з підлогою верхнього поверху, а тятиви врізають в дерев’яні балки або з’єднують з балкою на сталевих опорах. Така конструкція дозволяє без проблем виконати ремонт сходів, коли це буде необхідно.