Металева покрівля. Як зробити металеву покрівлю

metal dah 224x300 Металева покрівля. Як зробити металеву покрівлюМеталева покрівля часто використовується для покриття даху приватних будинків, і має ряд переваг перед іншими покрівельними матеріалами. Така покрівля дозволяє герметично з’єднувати металеві листи, покриваючи дах будь-якої конфігурації. Крім того покрівельне залізо є досить легким матеріалом, що дає можливість застосування легких крокв і підгратки.

Зручна металева покрівля і у догляді: з неї зручно зчищати сніг і бруд і можна спокійно ходити по даху, не боячись проломити матеріал, як, наприклад, у разі використання черепиці.

З недоліків металевої покрівлі можна відзначити її дорожнечу, а також малу вогнестійкість, але плюсів у такого даху все ж більше. Монтаж сталевого даху досить складний, і краще доручити його фахівцям, а от зробити дрібний ремонт і поточне обслуговування металевої покрівлі можна і самостійно, і в разі своєчасного виконання робіт дах прослужить довго.

Невеликі отвори в металевій покрівлі можна закласти пайкою або застосувати спеціальний клей або епоксидну шпаклівку. Іноді використовують тимчасові латки для отворів з руберойду, мішковини, брезенту або парусини. Заплатки з цих матеріалів вирізують такого розміру, щоб вони на 10 см перекривали краю отвори в даху, а для наклейки латок використовують гарячий бітум. Він швидко схоплюється і надійно утримує латочку. Підходять для цих цілей і холодні бітумні мастики для днища автомобілів, слід тільки врахувати, що вони довго сохнуть.

Гарячий бітум готують у старому відрі або каструлі, поставленому на підставку з цегли, а розливати розплавлену смолу можна консервною банкою, прибитої цвяхами до палиці. Розрівнювати смолу можна також палицею з прибитої до її кінця згорнутої мішковиною. Для еластичності в смолу можна додати трохи солярки.

Працювати з гарячою смолою потрібно дуже акуратно і при роботі використовувати захисні засоби – рукавички, спецівку.

Починають обробку отворів в даху з очищення його країв від іржі і бруду, а також старої фарби. Обмазавши краї гарячою смолою, на отвір швидко накладають латку і зверху також обробляють смолою. Промазати бітумом треба і дах біля заплатки, а для більшої міцності зверху можна приклеїти ще одну латочку, з розміром, що перекриває нижню латочку сантиметрів на п’ять. Її також покривають гарячою смолою.

metal dah1 300x197 Металева покрівля. Як зробити металеву покрівлюМожна зробити латку і з покрівельного заліза. Лист заліза при цьому вибирають такої товщини, щоб його можна було закласти в загальні стоячі фальци разом з краями старого покриття. Фальцем називають місце з’єднання покрівельних металевих листів між собою. Нижній і верхній край заплатки з’єднують зі старими покрівельними листами лежачими фальцами, які загинають за напрямом ухилу даху. Місце стику обробляють шпаклівкою під олійні фарби.

Для підмазування дрібних отворів в даху і фальців використовують саморобну замазку, що складається з 610 гр. сухої просіяної крейди, 150 гр. сухого залізного сурику і 140 гр. натуральної оліфи.

Фарбування металевої покрівлі зазвичай виробляють олійними фарбами. Фарбувати дах краще восени в суху погоду або ранньою весною. Перед фарбуванням дах готують – видаляють бруд і іржу шкребками, дротяними щітками або крупнозернистим шліфувальним папером. При фарбуванні необхідно ретельно фарбувати гребені і фальци, а останні мазки фарби виробляють вздовж гребенів. Краще наносити кілька шарів фарби, не менше двох.