Лазня з бруса. Як збудувати лазню з бруса

laznya 300x207 Лазня з бруса. Як збудувати лазню з брусаВласна лазня з бруса – це мрія багатьох власників приватних будинків, але зважитися на будівництво такої лазні можуть не всі. Деякі вважають це дорогим задоволенням, а для деяких самостійне будівництво лазні з бруса здається занадто складним. Насправді роботи по зведенню невеликого будинку з бруса не так вже й складні, і при розумному підході і наявності деякого досвіду в будівництві можна впоратися і самостійно, адже розміри лазні, як правило, невеликі, а внутрішня обробка нескладна.

Перш за все, необхідно підготувати проект лазні і вирішити, де вона буде перебувати на дільниці. Краще розташовувати лазню ближче до водойми, якщо така є поруч – на відстані 15 метрів від річки або озера. Що стосується проекту, то необхідно розрахувати розміри її відсіків – парилки, мийної та роздягальні. Їх розміри визначають виходячи з кількості осіб, які будуть одночасно перебувати в лазні. Зазвичай лазня розраховується на 3-4 людини, але краще, якщо приміщення буде не менше 10 кв. метрів.

Іноді лазні з бруса прилаштовують до будинку, а якщо будівля лазні планується окремо, то необхідно передбачити передбанник, де зберігатимуться речі, дрова чи вугілля та ін Передбанник слід робити утепленим для більш комфортного перебування в ньому. Наступним приміщенням є парилка і при її плануванні необхідно врахувати, що двері з неї повинні відкриватися в передбанник, поріг повинен бути високим, а сама дверна коробка низькою.

Будівництво лазні починають з фундаменту. Кращим варіантом для лазні є стрічковий фундамент, для якого викопують траншею з глибиною, яка залежить від типу грунту в даній місцевості і рівень промерзання грунту. Потім на дно траншеї насипається пісок і щебінь, споруджується опалубка, прокладається арматура і заливається бетонна суміш. Опалубку зазвичай знімають через 3 дні, і потім приступають до будівництва цоколя. Слід також передбачити водовідведення, а у фундаменті залишити віддушини для кращої вентиляції між грунтом і підлогою.

laznya1 300x234 Лазня з бруса. Як збудувати лазню з брусаЗведення стін лазні з бруса на відміну від рублених будівель доступно навіть початківцям будівельниками, до того ж усадка лазні з бруса буде меншою, ніж зрубу з колод.

Для довгого терміну служби лазні з бруса необхідно звернути увагу на якість матеріалу стін. Брус повинен бути без глибоких тріщин. П’ять нижніх вінців слід обробити антисептиком, а заставний брус і балки підлоги краще обробити машинним маслом. При будівництві лазні з бруса обов’язкове виготовлення паро- та гідроізоляції стель і стін. Також необхідна вентиляція внутрішніх стін, для чого обшивку стін роблять по латах, залишаючи простір для вентиляції.

Стіни з бруса складаються досить просто: брус перерізом 15х15 або 15х18 см укладається «в лапу» або ж в торцеві шпунти. Іноді обходяться без шпунтів, застосовуючи дерев’яні (з міцних порід дерева) або металеві штирі, які встановлюють в середину брусів і по кутах. Раніше прокладку між колодами робили з моху або клоччя, зараз же застосовується сучасний матеріал – стрічковий міжвінцевий утеплювач з джуту або льону. Продається він у вигляді рулонів матеріалу, який потім ріжеться на смужки і укладається між брусом із закріпленням степлером. Переважним, хоча й більш дорогим варіантом є утеплювач з джуту, оскільки у разі просідання зрубу з брусів цей матеріал пресується і стає міцною і надійним захистом від холоду та вологи. Іноді для більшої декоративності будови, стики закривають джутовим канатом, який до того ж є додатковим утеплювачем.

Після зведення стін із бруса і даху з будь-якого доступного матеріалу лазня з бруса обробляється зсередини з використанням різних вологостійких матеріалів.