Ландшафтний дизайн своїми руками. Як облаштувати ландшафтний дизайн

Словосполучення «ландшафтний дизайн своїми руками» увійшло в наше життя не так давно, але вже виросло в ціле напрямок, яким захоплюються як імениті дизайнери, так і прості садівники. Створити гармонійний і привабливий ландшафт на своїй ділянці може кожен, адже всі матеріали для садового дизайну представлені в самому широкому асортименті в багатьох магазинах.

landshaft 300x224 Ландшафтний дизайн своїми руками. Як облаштувати ландшафтний дизайнСаме різноманітність може призвести до плутанини і розгубленості при виборі матеріалів, рослин і аксесуарів. Слідуючи деяким основним правилам ви зможете вірно визначити пріоритети при створенні краси на своїй ділянці і зробити з вашої садиби райський куточок, використавши всі можливості самостійного ландшафтного дизайну.

Перше правило – впорядкованість і помірність

Звичайно, при створенні власного дизайну ділянки виникає велике бажання заповнити його якомога більшою кількістю різноманітних красивих елементів, але якщо не втриматися, то невеликий садок перетвориться на безладне скупчення розрізнених рослин. Тому гармонія і помірність – ось головні принципи при розробці проекту вашого присадибної ділянки.

Друге правило – правильний підбір рослин

Літом яскраві фарби не покидають Ваш садок, а восени очам постає сумовита картина пожухлими листя і зів’ялих квітів? Значить, Ви не правильно підібрали рослини. Вони повинні бути висаджені так, щоб з весни до осені ділянку виглядав найкращим чином. Для цього знадобляться рослини, які пізно квітнуть, і сухоцвіти, а також сад зможуть прикрасити дерева, наприклад, блакитні ялини і клени з червоними або жовтими листям.

Третє правило – розумний полив

Для того, щоб ваш сад радував вас навіть після повернення з відпустки необхідно забезпечити йому постійний полив. Можна попросити сусідів поливати Ваші рослини, а можна організувати автоматичну систему поливу. Останній варіант також позбавить Вас від усіх турбот, пов’язаних з ручним поливом.

Четверте правило – використовуємо надане природою

Цілком можливо, що на присадибній ділянці можуть зустрічатися деякі труднощі – наприклад, занадто багато тіні або зустрічається багато каменів. Не варто боротися з цими проблемами, краще використовувати природні дані, перетворюючи і покращуючи їх. З каменів можна зробити прекрасний сад каменів, а під тінистими деревами влаштувати майданчик для відпочинку.

landshaft1 300x224 Ландшафтний дизайн своїми руками. Як облаштувати ландшафтний дизайнП’яте правило – пагорби нам не перешкода

При розташуванні присадибної ділянки на схилі пагорба слід враховувати, що шар грунту може бути змитий опадами. Тому слід зміцнити ділянку, встановивши захисні стіни і огорожі.

Шосте правило – зимове свято

Зимою Ваша ділянка також здатний викликати позитивні емоції. На засніженому ділянці можна не тільки розчищати замети, а й влаштувати зимову казку з різнокольоровими гірляндами, крижаними фігурами і яскравими іграшками. А ще можна посадити пухнасту вуличку, яку можна буде прикрасити до Нового Року.

Сьоме правило – правильний вибір інструментів

Для створення ландшафтів потрібно чимало інвентарю, але нехай Вас не лякає відсутність якогось інструменту. Зазвичай завжди можна знайти вихід і замінити відсутній інструмент наявними в наявності. З часом Ви самі зможете визначити ту необхідну кількість садового інвентарю, яке полегшить Вашу роботу і зробить процес створення власного садового дизайну захоплюючим і приносить радість.