Клумби з пластикових пляшок. Як виготовити клумби з пластикових пляшок

Оскільки зараз більшість виробників випускають напої в пластиковій тарі, в будь-якому будинку рано чи пізно починають скупчуватися пляшки з пластику. Кожен вирішує питання їх утилізації або використання по-своєму: хтось викидає таку тару на смітник, хтось відвозить в гараж для зберігання різних рідин і метизів, а ще з пластикових пляшок можна зробити клумбу.

klumba1 300x199 Клумби з пластикових пляшок. Як виготовити клумби з пластикових пляшокЗастосувати пластикові пляшки для прикраси присадибної ділянки, зокрема клумб, можна по-різному. З пляшок однакового обсягу можна зробити огорожу клумби або ж викласти різнокольорові пляшки у вигляді певного узору і таким чином отримати яскраву і незвичайну клумбу.

Огорожа для клумби з пластикових пляшок

Для цього варіанту знадобиться не дуже багато пляшок. Можна збирати тару однакового кольору і об’єму, можна чергувати різні пляшки. Сама клумба повинна бути не дуже складної форми: у вигляді овалу, кола або прямокутника. Її кордони повинні бути чіткими, а розміри клумби краще підбирати побільше.

 • Приготовлені пляшки відмивають від залишків напоїв, просушують і починають спорудження огорожі.
 • Для цього пластикові пляшки перевертають догори денцем і вгвинчують у грунт на таку глибину, щоб вони стійко трималися.
 • Наступну пляшку треба зміцнювати в землі якомога ближче до попередньої, щоб в огорожі не залишилося щілин. Таким чином пляшки встановлюють по всьому периметру клумби.
 • Красиво виглядають яскраві пляшки, що контрастують відтінком з квітами на клумбі. Також можна вибрати два кольори пластикових пляшок і чергувати їх через одну. Можна також взяти пляшки об’ємом два літри і літр, приміром, і також чергувати їх.

Таке огородження не тільки оригінально виглядає, але і захищає клумбу від бур’янів.

Клумба з пластикових пляшок

klumba2 300x193 Клумби з пластикових пляшок. Як виготовити клумби з пластикових пляшокМожна також зробити з пластикової тари цілу клумбу, тобто вона буде заповнена виключно пляшками. Для цього необхідно зібрати побільше пляшок однакового обсягу. Чим більше за розмірами планується клумба, тим більшого обсягу необхідні пляшки. Для такої прикраси саду знадобиться чимало пляшок, і збирати їх однакового кольору і розміру доведеться довго, тому можна пофарбувати пляшки. Також застосування фарби необхідно, оскільки відтінки пляшок обмежені і досить важко знайти червону або чорну пластикову пляшку.

Нижче ми наведемо приклад споруди клумби у вигляді божої корівки.

 • Частина пляшок для крилець сонечка фарбують у червоний колір, частина для голови комахи – в чорний колір і ще знадобляться дві пляшки білого кольору для очей божої корівки.
 • З каменів складають бордюр по контурах майбутньої клумби, щоб грунт у процесі установки пляшок не розсипалась.
 • Далі приступають до формування підстави. Оскільки клумба буде у вигляді божої корівки, необхідно зробити напівкруглу пологу гірку правильної форми. Для цього в центр клумби насипають грунт чи пісок. Якщо при цьому утворюються нерівності, то їх можна буде виправити в процесі установки пляшок.
 • Потім по грунту прокреслюють чіткий контур клумби і починають по ньому встановлювати в грунт пляшки шийкою вниз, як би вкручуючи їх.
 • Слід пам’ятати про те, що необхідно сформувати з пляшок різного кольору крильця, голову і оченята божої корівки. На крилах треба буде зробити чорні цятки – для цього підійдуть одиночні пляшки, розташовані по червоному фону в довільному порядку.
 • Наприкінці встановлюють білі пляшки у вигляді вічко комахи і вирівнюють горбки і западини на поверхні клумби. Тепер клумба виглядає як справжнє сонечко. Така прикраса присадибної ділянки напевно приверне увагу гостей.
 • За таким принципом можна викладати не тільки клумбу у вигляді сонечка, а й інші фігури, головне, щоб контури їх були плавними і чіткими – наприклад, фігура інь-ян, мордочки тварин, сонце, зірка і т.д. А ще – таку клумбу не треба прополювати і поливати.