Каркасний гараж своїми рукамии. Як зробити каркасний гараж

karkas garazh 300x211 Каркасний гараж своїми рукамии. Як зробити каркасний гаражКаркасний гараж, побудований своїми руками, є відмінним недорогим варіантом для зберігання автомобіля в комфортних умовах і взимку, і влітку. Такий дерев’яний гараж можна використовувати і для авторемонтних робіт, а тому краще робити його просторіше, наприклад розмірами 6х4 метри. В якості матеріалу для каркасного гаража багато хто вибирає дерево, тому що це економічно, займає небагато часу і також всі роботи можна зробити самостійно. При зведенні такого гаража потрібно деякий досвід у будівництві та роботі з деревом, але в цілому процес не відрізняється складністю і набагато простіше споруди каркасного будинку своїми руками.

Перед початком будівництва слід визначитися з місцем розміщення гаража на ділянці і виконати креслення або хоча б ескіз майбутнього гаража з розмірами.

Роботи зі зведення гаража ведуться поетапно – спочатку зводиться фундамент, потім сам каркас, дах, стіни, встановлюються ворота і виробляється внутрішнє облаштування гаража.

Як зробити каркасний гараж

  • Фундамент. Спочатку з вибраної ділянки для розміщення гаража прибирають землю, засипають асфальтову крихту і гранітний гравій. На шар гравію укладається арматурна сітка, а по периметру на розчин кладуть залізобетонну плитку товщиною близько 7 см. Майбутній підлогу гаража заливають бетонним шаром товщиною 5 см і стелять шар руберойду. На нього укладають дерев’яні лаги з брусів, а зверху статеві дошки потрібної товщини. Така підлога виходить досить теплим. Яму можна вирити, якщо дозволяє грунт і грунтові води. У даному випадку яму в гаражі не робили.
  • Каркас. Після закінчення робіт зі зведення фундаменту своїми руками можна приступати до будівництва каркасу. Нижню його обв’язку виконують з дощок розміром 100х50, оброблених антисептиком. Для стійок воріт і кутових стійок використовують бруси 100х100, а всі інші стійки, крокви і балки перекриттів виконують з дошки 100х50. Між стійками нижньої обв’язки витримують крок 120 см. Можна не робити в нижній обв’язці пази під стійки, а закріпити їх куточками на саморізах із застосуванням цвяхів. Цей метод набагато швидше і простіше. Якщо гараж планується розмірами більше ширини в 4 метри, то стельові балки краще зробити з згуртованих дощок 50х100 – вони набагато міцніше, ніж бруси розміром 100х100. Поздовжні елементи, укосини та інші елементи каркаса виконують з брусів 50х50. Всю збірку каркаса можна виконати самостійно за 4-5 дні. Для установки крокв, попередньо зібраних на землі, знадобиться допомога другого працівника.
  • Дах. Вона виконана з обрешітки з дошки 100х25 і покрита покрівельним матеріалом у вигляді бітумних хвилястих листів, покладених прямо на обрешітку. Оскільки для гаража не потрібно утеплення горища, такого виконання цілком достатньо, а в якості покрівельного матеріалу можна використовувати будь-яке рішення.
  • Стіни. Зовні каркас гаража обшивається вагонкою класу «С». Також на обшивку закріплюється вітрозахисний шар з щільного шару пергаміну і набиваються вертикальні бруси розміром 25х30 і кроком 30 см. Зсередини гараж утеплений плитами мінеральної вати і обшитий найбільш дешевою вагонкою. Зовнішнє облицювання виконана з сайдингу. У передбачені заздалегідь віконні прорізи вставлені подвійні склопакети. Слід врахувати, що дерев’яні елементи слід ретельно обробити антисептиком.
  • Ворота. Гаражні ворота можна встановити які завгодно – від простих металевих орних до готових підйомних систем. Останні коштують дорожче, але зате виглядають краще, зручні у використанні та утеплені ізоляційними матеріалами.
  • Внутрішнє облаштування гаража. Стеля гаража можна обшити вагонкою, а поверх неї укласти шар паперу і утеплювач між балками. На підлогу горища укладають дошку товщиною 25 мм. На горище встановлюється міцна приставні сходи. Можна зробити своїми руками в гаражі опалення. Для приміщення розміром 4х6 метрів вистачає двухкіловатного тепловентилятора, а також прожектора на 500 Вт для того, щоб підтримати в гаражі температуру +16 градусів. Цього цілком вистачає для проведення ремонтних та кузовних робіт при зовнішній температурі -10 градусів.