Як зробити каркасні перегородки

peregorodky 300x245 Як зробити каркасні перегородкиНенесучі перегородки в старих і нових каркасних будинках можна робити у вигляді легких стін, які не роблять впливу на стан несучих елементів приміщення. Каркасні перегородки зазвичай застосовують при облаштуванні мансард і горищних приміщень, їх можна без праці прибудувати до похилій стіні мансарди і розділити простір на окремі кімнати.

В якості основи для легких перегородок з металевим каркасом ідеальний рівний чорна підлога з покриттям деревними плитами або дошками. Такі стіни можна монтувати як безпосередньо на чорний підлогу, так і на підставу поверх чорного підлоги або нанесену на нього стяжку. Від вибору способу зведення перегородок залежатиме звукоізоляція – у першому випадку вона буде краще між кімнатами мансарди, в другому – між поверхами.

По своїй конструкції легкі перегородки являють собою каркас, заповнений матами мінеральної вати або деревоволокнистих плит для ізоляції, а зверху він зашивається гіпсокартонними листами або деревними плитами. Такі стіни, на відміну від бетонних і цегляних, відразу ж після монтажу можна фарбувати або обклеювати шпалерами. Каркаси зазвичай споруджують з металевих профілів або дерев’яних брусків. У даній статті мова піде про металевому каркасі з профілю шириною 64 мм, наповнення – мінерально-ватяні мати, обшивка – гіпсокартонні листи.

Варіанти каркаса

До стін, стелі і підлоги приміщення кріплять профілі з ущільнювальною стрічкою. Потім споруджують каркас із стійок і кріплять гіпсокартонні листи горизонтально. Можливий варіант, коли роблять каркас із стійок і ригелів, тоді обшивку розміщують горизонтально. Вибір варіанту каркаса обумовлюється кількістю прорізів у перегородці, розмірами листів обшивки, формою стіни і пр.

Для стін у нижньому профілі каркаса роблять виріз, а зверху роблять додаткову перемичку, надалі жорсткість каркасу додадуть листи обшивки.

Для монтажу електропроводки і труб передбачено також кілька варіантів. Можна обшити каркас листами обшивки з одного боку, прокласти всі необхідні комунікації і обшити інший бік. А можна спочатку прокласти всі комунікації, а потім вже обшити каркас з двох сторін. У каркас перегородок можна укласти труби діаметром до 2″. Для розеток і вимикачів в листах обшивки заздалегідь вирізують отвори.

Процес монтажу легких перегородок на каркасній основі в цілому не вимагає значних зусиль і великого досвіду, але необхідно запастися спеціальним інструментом – висічного кліщами і ножицями по металу.

Після закріплення елементів обшивки шви шпаклюють, потім стіни грунтують і вони готові до фарбування або обклеювання шпалерами.

Що стосується навантажень, то до таких стін можна кріпити полки і легкі навісні шафи, використовуючи кріплення для порожніх стін. Для розміщення більш важких предметів в каркасі необхідно закріпити несучі шини або ригелі.

Каркасні перегородки забезпечують достатню шумо-і теплоізоляцію, але головним їх достоїнством вважається легкість перепланування приміщень.

Майстер-клас

peregorodky1 Як зробити каркасні перегородки  peregorodky2 Як зробити каркасні перегородкиperegorodky3 Як зробити каркасні перегородки

 1. На тильну сторону профілів кріпимо звукоізоляційну стрічку.
 2. Відмічаємо на стінах положення металевих профілів, контролюю процес будівельним рівнем.
 3. Просвердлюємо в профілях отвори для кріплення з кроком в 70 см і прикріплюємо каркас до підлоги.
 4. Вставки з профілю викроює ножицями по металу.
 5. Закріпивши вставку на підлозі, в підлоговий профіль вставляють стіновий і з’єднують їх в кутку за допомогою висічених кліщів.
 6. Вирівнявши стіновий профіль, його кріплять до стіни і з’єднують з верхнім профілем.
 7. Зібравши каркас, проводять необхідні комунікації.
 8. Встановлюємо в каркасі стійки «спиною до спини» і закріплюємо їх болтами.
 9. На стійках розмічаємо положення поперечних ригелів.
 10. Монтуємо ригелі за відмітками.
 11. У листах обшивки свердлять отвори під розетки і монтують обшивку.
 12. Обшивають одну зі сторін перегородки, залишаючи внизу зазор у кілька міліметрів.
 13. Заповнюємо каркас перегородки ізоляційними матеріалами.
 14. Обшивають стіну з іншого боку, закріплюючи листи гіпсокартону шурупами через кожні 25 см.
 15. Зашпаровуємо шви між перегородкою і несучою стіною.
 16. Також закладаємо шви між стелею і перегородкою.
 17. Зашпакльовуємо шви між листами гіпсокартону.
 18. Грунтуємо поверхню каркасною перегородки і покриваємо фарбою або обклеювати шпалерами.