Хвіртка своїми руками. Як зробити хвіртку

hvirtka 300x200 Хвіртка своїми руками. Як зробити хвірткуДля виготовлення хвірток своїми руками використовують ті ж технології та матеріали, що і для орних воріт. Хвіртки – це одностулкові дверцята в паркані або стіні, що обгороджує ділянку. Ширина хвіртки зазвичай не перевищує 1,2 метра. Існують різні варіанти хвірток – з дерева, металу, профнастилу, кування. Вони можуть бути різної форми, розмірів і їх вигляд залежить тільки від фантазії власника ділянки.

Стовпи для хвіртки

Стовпи для хвіртки можуть бути металевими, дерев’яними, цегляними і бетонними. Несучі стовпи для хвірток та парканів бетонуються на глибину не менше одного метра для більшої стійкості конструкції.

  • Металеві стовпи виготовляються з профільної труби квадратного, круглого або прямокутного перерізу перерізом не менше 100х100 мм. Зазвичай ці стовпи продаються вже з приварений арматурою. Якщо стовпи не покриті пластиком, то їх нижня частина обробляється бітумом.
  • Дерев’яні стовпи виготовляють з твердих порід дерева – дуба, каштана або модрини. Якщо стовпи будуть фарбуватися, то можна застосовувати ялини і сосни з обробкою антисептиком.
  • Бетонні стовпи продаються вже готовими, з арматурою або без неї. Можна використовувати звичайні бетонні стовпи, до яких кріплять болтами дерев’яні бруски з петлями і клямками.
  • Цегляні стовпи зазвичай встановлюються з фундаментом глибинної не менше півметра і виступаючим як мінімум на 15 см за периметр самого стовпа. Рекомендовані розміри цегляного стовпа – 35х35 см.

Для приготування бетонної суміші для фундаменту несучих стовпів застосовують суміш цементу і щебеню з піском у співвідношенні 1:4. Щебінь слід брати дрібної фракції для полегшення робіт.

Після заливання стовпа бетоном повинен вистоятися протягом тижня, щоб бетон схопився для монтажу хвіртки.

Полотно хвіртки

Якщо для рами хвіртки використовуються металеві профільовані труби, то з них необхідно видалити масляні відкладення і сліди корозії. Для цього використовується кутова шліфувальна машина (болгарка) з металевою щіткою. При роботі з цим інструментом слід використовувати захисні окуляри для запобігання попаданню в очі металевої окалини і стружок. Після очищення труби обробляються розчинником або бензином для знежирення. Потім наносять шар спеціальною антикорозійною грунтовки. Її наносять пензлем або фарборозпилювачем. Нанесення покриття пензлем дає більш товстий захисний шар, а значить, високу антикорозійну здатність, а краскопульт – більш привабливий зовнішній вигляд.

Наступний етап – зварювання рами хвіртки. Для цього профільні труби перетином 60х30х2 мм зварюються в прямокутний або квадратний каркас. Потім вваривают внутрішню трубу розмірами 40х20х2 мм. Якщо використовується двостороння зашивання хвіртки, то використовується труба перетином 40х20х2 мм – вона розташовується посередині, а для односторонньої зашиття зрушують на край врівень з трубою 60х30х2 мм. Трубу приварюють прихватками по 2 сантиметри на відстані 20-25 см.

На цьому етапі рама хвіртки практично готова. Тепер треба зашліфувати шви зварювання за допомогою болгарки з шліфувальним кругом і нанести шар грунтовки на раму хвіртки. Після цього можна приступати до фарбування алкідними емалями для зовнішніх робіт. Фарбу теж наносять пензлем або фарборозпилювачем. Після висихання фарби можна приступати до зашивці самого полотна профлистом, деревом, листовий сталлю або кованими елементами.

Монтаж хвіртки своїми руками

Після приготування полотна хвіртки можна приступати до її встановлення. Раніше закопані і забетоновані стовпи вже встигли вистоятися і тепер можна приступити до монтажу. Якщо використовують металеві опорні стовпи, то петлі до них і полотну хвіртки прикріплюються методом зварювання. Для цегельних або кам’яних стовпів петлі спочатку приварюються до металевій стійці, наприклад до швелеру або трубі розмірами 60х30х2 мм. Цю стійку з петлями прикручують до бетонної, кам’яної або цегляної стовпа дюбелями або болтами.

Арматура на хвіртку кріпиться в наступному порядку: спочатку стрижні петель (при необхідності), потім самі петлі і клямка. Після цього хвіртка навішується на стовпи (важку хвіртку краще навішувати удвох).

Саморобна хвіртка при наявності навичок слюсарної справи і зварювання займає від сили пару днів – це і процес виготовлення, та монтаж хвіртки.