Газон своїми руками. Як зробити газон

gazon1 300x202 Газон своїми руками. Як зробити газонОкрасою саду можуть бути не тільки яскраві квіти або вигадливі доріжки, зелена трава також добре виглядає, а для кращого її вигляду можна зробити газон своїми руками. У сучасному ландшафтному дизайні, незалежно від того зроблені газони своїми руками або висаджені садівником-професіоналом, вони виконують не тільки роль заповнення простору в саду, але і самі по собі є прикрасою. крім того, газони чудово справляються з поділом клумб, альпійських гірок та інших елементів ландшафтного дизайну.

Для створення газону, спочатку необхідно підготувати ділянку землі, очистивши її від сміття, розрівнявши і уклавши доріжки і бордюри. Газон можна споруджувати з нахилами або без, це залежить від рельєфу вашої ділянки. Для того, щоб на газоні добре росла трава, необхідний шар родючого грунту глибиною близько 15 см, а також 2 см на присипку насіння. Якщо на ділянці грунт неродючий і додати зверху чорнозем немає можливості, то доведеться вибирати непридатний грунт на глибину 15 см і вивозити з ділянки. Потім насипають шар родючої землі і вирівнюють її.

Іноді під час весняного затоплення газон може страждати внаслідок поганого дренажу, тому необхідно передбачити спеціальну дренажну систему. Найпростіший варіант – 20 см щебеню засипають шаром піску. А потім вже укладають грунт. Існують і більш складні дренажні системи, але вони вимагають участі фахівців, тому докладно на них зупинятися не будемо.

Після укладання і вирівнювання грунту виробляють його ущільнення спеціальними ручними катками або у разі їх відсутності двома металевими або фанерними листами. Для цього лист укладається на грунт і по ньому необхідно походити, потім поруч укладається ще один лист і процедура повторюється. Це необхідно для подальшого засіву газону – для створення більш щільного шару грунту, щоб на траві не залишалися сліди від взуття.

gazon2 300x200 Газон своїми руками. Як зробити газонПісля цього можна приступати до засіву. Вибір трави залежить від призначення газону – декоративний, парковий або спортивний, а також від умов експлуатації – розміщення в тіні або висока вологість. Краще вибирати суміші трав з кількістю злаків не менше чотирьох. Для розрахунку кількості насіння площа ділянки множиться на витрату насіння на 1 кв. метр (як правило, це 40-50 гр. на квадратний метр). Більше насіння сіяти не бажано. Так як це призведе до нестачі поживних речовин у грунті, і газон буде погано рости. Сіяти насіння можна вручну або за допомогою спеціальних сівалок. Робити це краще в суху, безвітряну погоду.

Виконують посів поперечними смугами шириною близько метра від далекої ділянки газону. Обрану ділянку поливають водою зі шланга з розпилювачем і сіють насіння, рівномірно розподіляючи їх по ділянці. Потім засіяну ділянку присипають грунтом шаром в 2 см і виробляють вирівнювання граблями або рівним бруском. Край смуги слід залишити відкритим, щоб присипати її з наступного смугою. Так процедуру повторюємо для кожної смуги. Існує і більш простий спосіб засіву – закладення насіння в грунт за допомогою грабель, але при цьому частина насіння виявиться нагорі. Після засіву трави необхідно провести акуратний полив, стежачи за тим, щоб вода не виштовхнула насіння назовні.

При правильній технології засіву газону своїми руками, перші сходи повинні з’явитися на 4-7 день, а повноцінно газон формується близько 4 тижнів. У посушливі дні газон обов’язково поливають, щоб запобігти загибелі слабких паростків. Після того, як трава повністю виросте, виробляють першу стрижку газону.