Як змайструвати гаражні ворота

autogarazh 300x224 Як змайструвати гаражні воротаЧасто при будівництві гаража люди обходяться власними силами, тому виготовити гаражні ворота своїми руками також не складе труднощів за наявності необхідних матеріалів та інструментів. Існують різні види гаражних воріт – секційні, розсувні, відкатні або автоматичні. Всі ці варіанти передбачають наявність складних комплектуючих і повинні виконуватися професіоналами, тому найбільш часто зустрічається варіант самостійно виготовлених гаражних воріт – це розсувні металеві ворота. Вони прості, надійні, легкі у виготовленні, тому зупинимося докладніше на виготовленні даного варіанту гаражних воріт.

autogarazh1 Як змайструвати гаражні воротаРозміри воріт залежать від габаритів Вашої машини, але, приміром, для стандартної легкової машини заввишки 2 метри, ширини воріт в 2,5 метра буде цілком достатньо. Визначившись з розмірами, виготовляють зовнішню і внутрішню рами воріт з металевого куточка не менше 65 мм. Вони скріплюються між собою металевими смугами (1). Якщо верх рами планується використовувати в якості перемички, тоді його суцільно зашивають металом. Каркас стулок воріт роблять з металевого профілю 40х25, для розмірів воріт 2х2, 5 метра цього цілком достатньо. Для більшого розміру воріт, відповідно, потрібно і більший розмір профілю. Після складання каркас його обшивають листовий сталлю з товщиною 2 мм.

autogarazh2 Як змайструвати гаражні воротаВ якості засува часто використовують вертикальні засуви, які являють собою металеві штирі, що вставляються в трубки, приварені до каркаса воріт (2). Такі засуви дуже прості, але в той же час можуть принести чимало клопоту. Іноді відкрити стулки воріт з такими засувами дуже важко.

Існує таке ж просте, але більш надійне рішення. Засув працює за принципом замку молочного бідона (3).

autogarazh3 Як змайструвати гаражні воротаВорота з такими запорами закриваються легко і щільно, а виготовлення їх не складе великої праці. Такий засув підійде і для опалювального гаража, так як добре закриває стулки воріт з утеплювачем.

При виготовленні гаражних воріт з металу особливу увагу слід приділити захисним заходам від корозії. Метал ретельно очищають від існуючої іржі, щоб запобігти подальшому руйнуванню. Очищення можна проводити як механічним методом, за допомогою наждачного паперу і напилка, так і хімічним – за допомогою хімічних розчинів. Після очищення метал покривається оліфою, а потім розкривається фарбою.