Ганок своїми руками. Як змайструвати ганок

ganok1 287x300 Ганок своїми руками. Як змайструвати ганокБудівництво ганку нового будинку зазвичай входить до переліку робіт, які виконуються будівельною бригадою, але іноді виникає необхідність оновити стару конструкцію або замінити її і тоді можна зробити ганок своїми руками.

Зазвичай ганок для дому будується з тих же матеріалів, що і сам будинок, тобто ганок каркасного будинку роблять з дерева, а цегляний будинок прикрашають ганком з цегли та бетону.

Цегляний ганок

Будівництво такого ганку починають з підготовки майданчика. Якщо ганок тільки оновлюється, то стару конструкцію розбирають дощенту і риють яму для фундаменту глибиною близько метра (глибина залежить від залягання грунтових вод і складу грунту). Потім засипається піщана подушка 20 см, монтується опалубка і заливається цементом. Деякі майстри готують основу так: знімають шар землі 15-20 см, і засипають поглиблення щебенем, трамбують, засипають піском і поливають водою до тих пір, поки піском не заповнили всі щілини між щебенем. Потім починають бетонувати щаблі.

ganok2 300x224 Ганок своїми руками. Як змайструвати ганокОпалубка монтується для кожної сходинки окремо. Коли засохне розчин у першої сходинки, внутрішній простір ганку засипають щебенем з піском або відсівом. Потім опалубку піднімають вище для виготовлення наступному ступені і так, поки всі сходинки ганку не будуть готові.

Кути сходинок потрібно зміцнити металевим куточком для запобігання сколювання – його втоптують вглиб розчину, поки той не застигне. Сходинки можна облицювати керамічною неслизькою плиткою для зовнішнього використання, найкраще для цих цілей підійде керамограніт.

Верхній майданчик ганку роблять на 5 см нижче рівня дверей. Перила для ганку виготовляють з металу або цегли, поручні краще робити дерев’яними, що краще для експлуатації в зимовий період.

Дерев’яний ганок

ganok3 221x300 Ганок своїми руками. Як змайструвати ганокГанок дерев’яного будинку роблять відповідно також з дерева за допомогою звичайного столярного інструменту. Іноді для економії в якості дерев’яного ганку використовують варіант приставних сходів з майданчиком, але взимку мерзла земля може підняти цю конструкцію на кілька сантиметрів, і відбудеться заклинювання дверей. Ще одна помилка – це будівництво ганку на дерев’яних стовпчиках без захисту від намокання. У цьому випадку стовпи швидко зіпсуються, і ганок доведеться робити заново.

Простим але функціональним варіантом є будівництво дерев’яної ступеневої короби, що встановлюється на бетонну основу, а майданчик ганку підтримується балками, які виступають зі стіни будинку. Дошки внизу короби ганку необхідно обробити бітумом або машинним маслом. Схема такого дерев’яного ганку показана на малюнку: 1 – сходи, 2 – навіс над ганком, 3 – поручні.

ganok4 234x300 Ганок своїми руками. Як змайструвати ганокБудівництво сходів ганку на косоурах. У цьому випадку майданчик ганку також підтримується балками, а опорами нижніх кінців косоурів служить бетонна опора з шаром гідроізоляції. Бетонну опору можна замінити залізничної шпалою. Косоури прикріплюються до опори вирубуванням.

У верхній частині косоури об’єднуються дошкою-опорою, яка закріплюється кількома шипами наскрізь. Схема ганку на косоурах наведена на схемі, де 1 – бетонна основа, 2 – гідроізоляція.

Важливим моментом для будівництва дерев’яного ганку є вибір деревини. Тільки за наявності якісної деревини такий ганок буде служити довго. Зазвичай вибирають хвойні породи дерева – ялина або сосну.

Покриття ступенів роблять також як для внутрішніх сходів, єдине, що східці ганку необхідно убезпечити від намокання – кілька разів розкривають оліфою, а потім покривають лаком для зовнішнього використання.