Як облаштувати дачний інтер’єр

З наближенням весни багато власників дач починають згадувати про клопоти, пов’язаних із заміськими ділянками, наприклад, як можна оновити дачний інтер’єр своїми руками. Будь-яка дача, будь то невеликий дерев’яний дачний будиночок або більше капітальна будова в кілька поверхів, повинна бути затишною і красивою.

Вкладати в дачу значні кошти, як правило, не має сенсу, а от прикласти свою руку до створення затишку і прикрасити дачний інтер’єр цікавими деталями за мінімальну ціну можна і потрібно.

dacha interyer 300x208 Як облаштувати дачний інтерєрМи пропонуємо кілька ідей прикраси інтер’єру дачного будиночка своїми руками. Наприклад, після ремонту квартири можуть залишитися надлишки керамічної плитки або некондиційний кахель. З нього можна зробити красиву мозаїку своїми руками для прикраси кухні або ванною на дачі. Якщо в наявності плитки немає, можна купити в будівельному магазині уцінену плитку (залишки або товар з браком) за мінімальною ціною і перетворити її в елементи мозаїки.

Плитка ламається на дрібні шматочки і з них викладається візерунок або просто однотонне полотно. Буде це повноцінна картина або однокольорове рішення не важливо, головне визначитися з візерунком і підібрати затірку для швів (її може знадобитися більше, ніж при звичайному способі укладання плитки). Затирка для мозаїки може бути підібрана в тон шматочках плитки або ж навпаки буде контрастною.

За таким же принципом можна прикрасити і стелі. Тільки для цього використовується не керамічна плитка, а залишки пінопластової плитки для стелі. З нього вирізаються фрагменти довільної форми і наклеюються на стелю у вигляді певного узору або в довільному порядку.

Можна пофарбувати шматки пінопластової плитки в 3-4 відтінки і наклеїти їх на стелю. Даний метод підходить для будь-яких поверхонь і дозволяє скрасити дрібні тріщини і нерівності. До того ж дрібні елементи такої плитки добре клеяться і тримаються на будь-якій поверхні.

Міжкімнатні двері на дачі можна прикрасити залишками ковроліну. У цьому випадку спочатку обробляється одвірок, а саме дверне полотно може бути покрито тканиною для штор. І ковролін, і тканину можна кріпити до дверей гвоздиками з декоративними капелюшками або ж використовувати клей. Ще один спосіб обробити двері – це пофарбувати їх я яскравий колір, а скло прикрасити в техніці декупаж, приклеюючи за допомогою клею ПВА фрагменти, вирізані з серветок. Можна також фарбувати двері барвистим панно з тих же залишків керамічної плитки і тоді раніше нічим не виділяється двері стане яскравим акцентом в дачному інтер’єрі.

На дачі, як правило, використовується стара розрізнена меблі, звезені сюди з різних місць. Вона може бути міцною і надійною, але зовнішній вигляд її зазвичай вже не дуже привабливий. До того ж зазвичай шафа, стільці і стіл можуть відрізнятися за стилем, і щоб об’єднати їх у єдину композицію, можна пофарбувати меблі фарбою одного кольору.

Підготовка до фарбування зводиться до видалення пилу і бруду і знежирення шкіри поверхні, при цьому лак знімати зовсім не обов’язково. В якості фарби використовують звичайну білу глянцеву емаль і баночку колера.

Емаль розводиться з кольором у двох ємностях до різного ступеня інтенсивності, а потім наноситься на поверхню меблів плямами і розтирається поролоновою губкою. Завдана таким чином фарба надає меблям ефект зістареності. Також на свіжій фарбі за допомогою сірника або зубочистки можна наносити різні візерунки.