Як облаштувати дачний дизайн

dacha design1 300x224 Як облаштувати дачний дизайнДачний дизайн своїми руками може перетворитися на захоплююче заняття, адже він має на увазі планування і переробку всіх елементів дачної ділянки. Останнім часом дизайн дачних ділянок змінився, з’явилися нові види садових елементів, рослин і прийомів декорування.

Різноманітність продаваних овочів дозволяє не тримати на дачі город, але ті, хто вважає за краще їсти свіжу зелень і смачні овочі, повертають на свої дачі городні ділянки, але вже бskmi впорядковані і декоративні. Що стосується саду, то поява нових видів дерев і чагарників (наприклад, карликових фруктових дерев або колонновидних яблунь) дозволяє не тільки збирати урожай фруктів, а й прикрасити свою ділянку. Між двома деревами можна повість гамак, він додасть дизайну дачі неповторний затишок. Важко також уявити дачу без клумби або квітника, а також без куточка для відпочинку.

Багато, маючи невеликі дачні ділянки розміром в 4-6 соток, допускають типові помилки. Перша і найпоширеніша проблема: прагнення помістити на ділянці все і відразу. На таких дачах можна побачити і альтанку, і лавки, і фонтани, і водойми з гірками, і декоративні скульптури, і багато іншого. Результат не радує, а засмучує, і від строкатості голова йде обертом.

Друга поширена помилка – це неправильний підбір садових рослин. Надмірне захоплення екзотичними і новомодними рослинами призводить до порушення гармонії, і ландшафт виглядає безглуздо, і створити цілісну картину не вдається. У цьому випадку також варто пам’ятати, що головним елементом дачної ділянки є будинок, і планування рослинного оформлення має виходити саме від його стилю і матеріалів виконання.

dacha design2 300x224 Як облаштувати дачний дизайнЩе однією помилкою є прикраса ділянки численними фігурками гномиків, жаб і інших звіряток. Велика кількість цих гіпсових статуеток на невеликій території виглядає безглуздо. Краще прикрасити ділянку красивими камінням і обробленими корчами, вони будуть виглядати більш гармонійно.

Мало використовується у нас прийом вертикального озеленення, хоча цей спосіб дає величезні можливості. В основному той, що присутній на дачах – це виноград або троянди по стінах будинків, арки з винограду або рослини на стінках альтанок. Але ж можна використовувати різні види чагарників ліан, плентаються квітів і оригінальні опори під них.

Іноді на дачах створюють рукотворний ставок. Коли територія не дозволяє розвернутися, власники компенсують це химерними вигинами берега, але на водоймі шириною в один метр, такий прийом виглядає неоднозначно. Краще зробити невеликий ставок простої форми і обсадити його відповідними рослинами, наприклад, висадити плакучу вербу або вербейник. Якщо для ставка була придбана пластикова форма, то слід обкласти її плитняком або іншими гарними каменями, щоб приховати пластик і плівку.

Що стосується доріжок, то багато хто вважає, що на дачній ділянці, оформленому в ландшафтному стилі, що не доречні прямі доріжки. Але варто пам’ятати і про те, що в реальному житті слідувати по численних вигинів доріжки до будинку, та ще й з вантажем в руках, буде не зручно. Тому якщо прямі доріжки зовсім не вписуються в ландшафт, то варто зробити їх злегка закругленими.