Чим зробити штробу

При електромонтажі проводки в квартирі або будинку часто виникає питання, як зробити штробу. Прихована проводка передбачає формування в стінах спеціальних канавок і поглиблень, в які укладаються проводи та кабелі, а потім все це замазується і шпаклюється. Штроблення стін не є легкою роботою, але все ж цей процес виконаємо своїми руками, природно за наявності необхідного інструменту. Якщо мати під рукою потужну дриль або перфоратор, то можна самостійно зробити канавки для проводів і значно заощадити на даному етапі будівельних робіт.

Самий примітивний спосіб формування штроб увазі використання молотка і зубила, але в цьому випадку роботи затягнуться надовго, тому краще мати під рукою ударну дриль або перфоратор – це значно спростить і прискорить роботи.

Існує також спеціальний інструмент для формування штроб - штроборіз . Він робить канавки в стінах з будь-якого матеріалу швидко, рівно і майже без зайвого шуму і пилу. Але оскільки він є професійним інструментом, то і коштує він недешево, і зазвичай використовується тільки для щоденних будівельних робіт. Крім того, штроборіз марний при формуванні канавок в кутах приміщень.

Якщо у Вас є в наявності перфоратор або болгарка, то ніяких дорогих інструментів не знадобиться. При цьому перфоратор повинен бути призначений для бурів з хвостовиками SDS +, а болгарка укомплектована спеціальним алмазним диском по бетону.

Штробу для кабелю або проводу в стіні можна зробити перфоратором, утримуваного під кутом у сорок п’ять градусів і оснащеного спеціальними насадками по типу зубила або піки.

Можна також використовувати і інший метод з використанням ударного дриля:

shtroba1 Чим зробити штробу

  • На стіні прокреслюють лінію в місці майбутньої штроби для проводки;
  • Потім по цій лінії насверливаем отвори на відстані 1 сантиметр;
  • Потім перемикають інструмент в режим молотка і починають штробіть стіну між отворами. Повинен вийти вузький каналу для проводки, який можна підправити зубилом.

Для тонких проводів можна зробити рез в стіни за допомогою болгарки. Але останній варіант не варто використовувати в житловій квартирі з меблями, оскільки виникає багато пилу.

Паз для електричної коробки або розетку можна також сформувати за допомогою перфоратора. Для цього корпус коробки обводять олівцем і з що вийшло контуру насверливаем кілька отворів глибиною трохи більше глибини коробки. Потім рассверливаем поверхню стіни всередині контуру з отворами, при цьому можна тримати інструмент під різними кутами. Це можна зробити за допомогою перфоратора. Краї отриманого отвору можуть бути нерівними, але все це пізніше можна замазати алебастром або штукатуркою. Такі пази можна зробити також за допомогою алмазної коронки відповідного розміру для перфоратора. А якщо немає насадки відповідного розміру, то можна скористатися вищеописаним способом.

Якщо стіни в будинку гіпсові, цегляні або шлакоблочні, то штробити їх дуже просто, а в разі стін із залізобетону або моноліту доведеться попрацювати. До речі, в стінах може попастися арматура, її можна або обрізати болгаркою з диском для металу, або загнути в сторону.

Для проводів або кабелів в гофротруби може знадобитися більш широка канавка, то використовують інший спосіб:

shtroba2 Чим зробити штробу

  • На стіні в місці майбутньої канавки пропилюють два паралельних різу;
  • Потім змінюють насадку на лопатку, перемикають інструмент в режим удару і починають вибирати матеріал між паралельними резами;
  • Підрівняти канавку можна зубилом і молотком.