Чим чистити ванну

chistka 300x224 Чим чистити ваннуАкрилові ванни здобули велику популярність у наш час, адже вони мають цілу низку переваг перед сталевими або чавунними виробами. Зараз , якщо доводиться купувати нову ванну, то більшість вибирають саме акриловий варіант. Але при цьому важливо розуміти , що поверхня таких виробів вимагає особливого догляду, і важливо знати, як правильно чистити акрилову ванну.

Властивості акрилу

Акрил є міцним матеріалом з властивостями, які відштовхують бруд, але з часом будь-яка ванна буде бруднитися , тому слід правильно доглядати за ванною після кожних водних процедур в ній – нею треба споліскувати і насухо протирати чистою м’якою ганчіркою. Акрил не боїться ударів (на відміну від емалі), але терти його жорсткими металевими щітками категорично заборонено.

Є у акрилових ванн істотний недолік – вони легко дряпаються . Саме тому використання металевих скребків , жорстких щіток і абразивних чистячих засобів заборонено.

Інструменти для чищення

Для догляду за акриловою ванною ідеально підійде поролонова губка або губка з м’якої делікатної тканини. Існують спеціальні мочалки та губки для чищення акрилових ванн, а якщо їх складно знайти, то завжди можна замінити їх серветкою з мікрофібри або іншого м’якого матеріалу. Жорсткі «наждакові» губки використовувати не рекомендується.

Чим чистити акрилову ванну

Можна чистити таку ванну звичайним пральним порошком (тільки не відбілюючим ) . Його невелика кількість наносять на губку і круговими рухами протирають поверхню ванни .
chistka1 300x225 Чим чистити ваннуТакож можна використовувати гелі для прання (їх застосовують тим же способом, що і пральний порошок). А блиск акрилової ванні додадуть полірол .

Існують спеціальні засоби для акрилових ванн – Акрілан , Acryl -Net , ТІМ- профі , Sarma , Huppe TOP, Cillit . Всі вони випускають у кремоподобной вигляді. Їх наносять на поверхню ванни хвилин на 10-15 , а потім промивають ванну водою . Ці засоби бувають і у вигляді аерозолів , які розпорошують на поверхню ванни.

Спеціальні засоби для акрилових ванн не тільки очищають поверхню виробів, але і дезінфікують їх і захищають поверхню , оскільки створюють тонку водонепроникну плівку.
Через якості нашої водопровідної води на поверхні ванни часто утворюється вапняний наліт , який у разі акрилової ванни можна видаляти тільки щадними методами – ніякого дряпання і жорстких скребків .

Усунення дефектів

Якщо на поверхні ванни утворився вапняний наліт, то позбавлятися від нього слід тільки щадними засобами . М’яку ганчірочку змочують лимонним соком або винним оцтом і протирають місця нальоту. Через деякий час від розчиняється і його залишки змивають водою.
Також на поверхні акрилової ванни можуть з’явитися дрібні подряпини. Їх акуратно затирають дрібнозернистим наждачним папером і натирають це місце спеціальним поліролем для акрилових ванн.

Якщо на поверхні ванни утворилися плями , то видалити їх допоможе рідкий акрил. Їм затирають місця плям , а потім також полірують ці поверхні. Рідкий акрил є найбільш поширеним засобом для видалення дефектів з акрилових ванн , оскільки це засіб має той же склад , що і сам матеріал ванни.

Чим не можна чистити акрилову ванну

  • Для таких ванн категорично заборонені різні абразивні засоби (порошки, пасти, пральні порошки, засоби для чищення , гранули і т.д.), які ушкоджують поверхню матеріалу.
  • Також не можна користуватися засобами з вмістом хлору, ацетону, формальдегіду, аміаку, кислоти та луги. Після застосування таких засобів акрилові ванни втрачають свій привабливий зовнішній вигляд і на них з’являються дефекти. Перед застосуванням будь-якого засобу слід уважно вивчити його склад на предмет вмісту заборонених компонентів.
  • Не можна видаляти плями на акрилових ваннах за допомогою бензину чи ацетону.
  • Для уникнення пошкоджень не варто ставити в акрилову ванну металеві миски і горнята, каструлі та іншу начиння , яка може завдати подряпини.
  • Також краще не купати в таких ваннах тварин , які своїми кігтями можуть пошкодити верхній шар покриття.